Jdi na obsah Jdi na menu
  

Cvičení s gumou (nohy)

13.07.2008 l Mirka Vošická

Následující cviky jsou zaměřeny na posílení nohou. Cvičíme 3 až 5 sérií po 12 až 50 opakováních. Odpor gumy volíme podle naší fyzické kondice a síly.

První sérii cviků s gumou najdete v článku Cvičení s gumou (záda).

Druhou sérii cviků s gumou najdete v článku Cvičení s gumou (ramena a prsa).

Třetí sérii cviků s gumou najdete v článku Cvičení s gumou (biceps a triceps).

1.

Jsme v sedu, opřeme se o dlaň jedné ruky. Vzpřímíme páteř, hlava je v prodloužení páteře, pánev podsazená. Druhou rukou uchopíme gumu, zvedneme protilehlou nohu a s výdechem nohu natáhneme v koleni (zatneme stehno) a s nádechme uvolníme. Opakujeme na každou nohu.

Při tomto cviku se výrazně zvýší napětí v břiše. Je nutné dbát, aby bedra nebyla prohnutá.

2.

Varianta prvního cviku, guma je držena oběma rukama.

3.

V lehu na zádech jednu nohu skrčíme. Přes druhé chodidlo přetáhneme gumový pás, konce gumy držíme u pasu. Bedra jsou na podložce, ramena rozložena do stran, hlava vytažena temenem vzhůru a brada směřuje k hrudníku. S výdechem nohu napneme proti odporu gumy. Cvik opakujeme pro obě nohy.

4.

Posilovací gumu navlíkneme nad kotníky. Záda jsou rovná, podsazená pánev, hlava vytažena temenem vzhůru a ruce zapřené o boky. Provedeme výpad do jedné strany tak aby guma byla napnutá. Špičky směřují ven, stehna jsou vodorovně s podložkou. Kolena nesmí překrývat špičky. Záda jsou stále rovná. S nádechem se vrátíme do původní pozice a opakujeme na druhou stranu.

5.

Levou nohou vykročíme vpřed, provedeme podřep, tak aby koleno nepřesahovalo přes špičku a vrátíme nohu zpět, totéž opakujeme i na pravou. Pánev je po celou dobu cviku podsazena, záda jsou rovná. Pro ztížení cviku je možné vzít si zátěž do rukou.

6.

Nohy jsou mírně rozkročené. Ruce natažené před tělem nebo v bok. S výdechem jdeme do dřepu, pánev přitom tlačíme dozadu, pohyb zastavíme ve chvíli, kdy jsou stehna vodorovně s podložkou a s nádechem se vracíme zpět do výchozí pozice. Záda jsou po celou dobu cviku rovná a pánev podsazená.

Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti TRENER FITNESS s.r.o.(www.trener-fitness.cz).


Speciální posilovací guma Theraband zlepšuje koordinaci vašich pohybů a také zvyšuje mohutnost svalů. Přijďte si s námi zacvičit a vyzkoušet některý z našich programů, ve kterém se Theraband využívá – lekce zdravá záda, cvičení pro těhotné, cvičení po porodu, cvičení pro seniory nebo outdoor.

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Monika - 06.02.2009 - 17:58 [ reagovat ]

Dobrý den. Jsem člověk se zrakovým handicapem a jsem potěšena, že tato webová stránka je dobře přispůsobena pro halasový výstup, který používám. Tuto gumu jsem začala využívat teprve nedávno a již teď cítím zěměny na svěm těle. Je to skvělá pomůcka v domácnosti na posilování. S pozdravem Monika

mirka vosicka - 07.02.2009 - 18:31 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Moniko. Jsem velice ráda, že Vás naše stránka inspirovala a může Vám pomoci. Hezký den přeji Mirka vošická

zuzana - 08.04.2009 - 17:30 [ reagovat ]

Dobrý den,prosím jen o radu,jakou sílu gumy bych si měla na toto cvičení doma pořídit.Mám štíhlou postavu,jen bych ráda začala z domacím cvičením na zpevnění těla a trošku kondice.Děkuji,krásný den přeji ZUZANA POKORNÁ

mirka - 10.04.2009 - 19:59 [ reagovat ]

Přeji hezký den Zuzko. Záleží, jak jste na tom svalově a fyzicky- jakou máte sílu a jak umíte svaly zapojit. Většinou se odpor gumy rozlišuje barvou a to, že světlé barvy mají nejmenší odpor. Dooručila bych nejdříve vyzkoušet, jaký odpor bude vyhovovat Vám. Mirka Vošická

Společnost TRENÉR FITNESS s.r.o (www.trener-fitness.cz) nabízí speciální cvičební programy zaměřené na hubnutí, odstranění bolestí zad, zlepšení fyzické kondice a nabírání svalové hmoty.

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy