Jdi na obsah Jdi na menu
  

Cvičení s gumou (ramena a prsa)

11.05.2008 l Mirka Vošická

Následující cviky jsou zaměřeny na partie ramen a prsou. Cviky na ramena cvičíme ve 3 až 5 sériích po 8 až 20 opakováních. Odpor gumy volíme podle naší fyzické kondice a síly. Nezakláníme se v zádech, nezvedáme ramena, nepředsouváme hlavu.

První sérii cviků s gumou najdete v článku Cvičení s gumou (záda)

1. Zadní část ramen

Sedíme na balonu (nebo můžeme stát či klečet). Pánev je podsazená, břišní svaly zpevněné, hlava v prodloužení páteře. Ruce směřují dlaněmi dopředu. S výdechem zapažíme na úroveň ramen, s nádechem vracíme ruce zpět před hrudník.

2. Prsní svaly

Sedíme na balonu (nebo můžeme stát či klečet). Pánev je podsazená, břišní svaly zpevněné, hlava v prodloužení páteře. Ramena jsou rozložena do stran a ztažena dolů. Rukama uchopíme gumu a táhneme její konce od sebe (zvyšujeme napětí). V napětí vydržíme cca 5 - 10 vteřin a opakujeme 20x - 30x.

Můžeme měnit polohu rukou - ruce nad hrudník, pod hrudník nebo v úrovni prsou (viz foto). Tím docílíme procvičení jednotlivých částí prsních svalů.

3. Střední část ramen

Klečíme, pánev je podsazená, břišní svaly zpevněné, hlava v prodloužení páteře. Cvičící ruka směřuje dlaní dolů. S výdechem upažíme do úrovně ramen a s nádechem vracíme ruku zpět k tělu. Pozor, abychom při pohybu nevytahovali rameno.

4. Přední část ramen

Klečíme, pánev je podsazená, břišní svaly zpevněné, hlava v prodloužení páteře. Cvičící ruka směřuje dlaní dolů. Plynulým pohybem s výdechem předpažíme a s nádechem vracíme ruku zpět k tělu. Pozor, abychom při pohybu nevytahovali rameno.

5. Zadní část ramen

Stojíme v mírném předklonu, páteř je rovně, pánev podsazená, břišní svaly zpevněné, hlava v prodloužení páteře. Ruce směřují dlaněmi dopředu. S výdechem zapažíme na úroveň ramen, s nádechem vracíme ruce zpět před hrudník.

Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti FITNESS OSOBNÍ TRENÉR (www.trener-fitness.cz).

Speciální posilovací guma Theraband zlepšuje koordinaci vašich pohybů a také zvyšuje mohutnost svalů. Přijďte si s námi zacvičit a vyzkoušet některý z našich programů, ve kterém se Theraband využívá – lekce zdravá záda, cvičení pro těhotné, cvičení po porodu, cvičení pro seniory nebo outdoor.

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


blamaz - 03.07.2008 - 10:10 [ reagovat ]

Dobry den,vice cviku na prsa v sede na balonu neni?Jsem telesne postizena,cviky 3-5 nesvedu.Dekuji Mazacova

mirka vosicka - 03.07.2008 - 22:07 [ reagovat ]

Re: Přeji hezký den. V sedu je možné cvičit také s malým overbolem (balonkem). Konkrétně cvik na prsa- stejně jako s gumou-vezmu si overbol mezi dlaně a stlačuji overbol rukama proti sobě.Opakuji 3 až 5 serií po 20 až 30opakováních. Na zádové svaly a ramena je možné si různými způsoby overbol podávat buď nad hlavou nebo za zády. Přeji hezký den Mirka Vošická

Janishka - 04.12.2008 - 18:59 [ reagovat ]

Dobry den,chci se zeptat za jak dlouhou dobu se mi prsni svaly posily kdyz budu cvicit kazdy den??A jeste kdyz posilim prsni svaly zvetsi se mi prsa??Dekuji za odpoved!

mirka vosicka - 05.12.2008 - 16:31 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Jano. Pokud budete prsní svaly posilovat častěji, vždy si svaly důkladně uvolněte a protáhněte strečinkem. Prsní svaly mají tendenci být zkrácené. Pokud jsou zkrácené, mohou vtáčet ramena směrem dopředu a celkový vzhled postavy není hezký. Tedy posilovat ano, ale také důkladně protahovat! Cvičení je vidět na postavě za cca 3 měsíce pravidelného cvičení. Posilováním se prsa nezvětší- to umí plastika :-) Posilováním docílíte hezkého svalového napětí a lepšího držení těla. S přáním hezkého dne Mirka Vošická

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy