Jdi na obsah Jdi na menu
  

Cvičení s gumou (biceps a triceps)

22.06.2008 l Mirka Vošická

Následující cviky jsou zaměřeny na biceps a triceps. Cvičíme 3 série po 12 až 30 opakováních. Odpor gumy volíme podle naší fyzické kondice a síly.

První sérii cviků s gumou najdete v článku Cvičení s gumou (záda).

Druhou sérii cviků s gumou najdete v článku Cvičení s gumou (ramena a prsa).

1. Biceps

Ležíme na zádech, nohy jsou pokrčené v kolenou, pánev podsazená, ramena stlačena do strany a dolů, lokty položené u těla. S výdechem přitáhneme dlaně k ramenům a s nádechem uvolníme.

2. Biceps

Sedíme na balonu nebo na židli. Tělo držíme vzpřímené, hlava je v prodloužení těla, pánev podsazená, břicho zpevněné. Lokty jsou u těla. S výdechem přitáhneme dlaně směrem k rameni, s nádechem vracíme zpět.

3. Triceps

Sedíme na balonu nebo na židli. Tělo držíme vzpřímené, hlava je v prodloužení těla, pánev podsazená. Levou rukou uchopíme gumu za zády a pravou ruku s výdechem vzpažíme. S nádechem ruku uvolníme. Po odcvičení série ruce vyměníme.

4. Triceps

Pravá noha je nakročená vpřed a je na ní přenesena váha těla. Pravou rukou, která je opřena o stehno, fixujeme trup. Celé tělo je zpevněné, pánev podsazená, hlava je v prodloužení těla.

Levou ruku zapažíme a pohybem v lokti natahujeme a ohýbáme. Při natažení vydechujeme, při ohýbání nadechujeme. Je vhodné, aby guma byla ve stálem napětí. Po odcvičení série ruce vyměníme.

Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti TRENER FITNESS s.r.o.(www.trener-fitness.cz).


Speciální posilovací guma Theraband zlepšuje koordinaci vašich pohybů a také zvyšuje mohutnost svalů. Přijďte si s námi zacvičit a vyzkoušet některý z našich programů, ve kterém se Theraband využívá – lekce zdravá záda, cvičení pro těhotné, cvičení po porodu, cvičení pro seniory nebo outdoor.

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Jitka - 09.10.2008 - 14:17 [ reagovat ]

Dobrý den,chci se zeptat,zda budete zveřejňovat cvičení v posilovně na břicho, biceps,triceps a ramena. Děkuji moc

BUD-FIT.CZ - 10.10.2008 - 10:16 [ reagovat ]

Dobrý den Jitko. Ano, budeme. Teď jsme začali zveřejňovat sérii článků o posilování zádových svalů ve fitnesscentru a postupně se dostane i na ostatní partie. S pozdravem Tomáš Miřátský (editor)

Hana Bednářová - 01.09.2009 - 11:03 [ reagovat ]

Dobrý den, je mi 58 let,chodívala jsem ještě předloni cvičit, letos jen na jogu, ale stejně pozoruji povadlé paže. Ráda bych se zeptala, co byste mi doporučila za cviky, jestli stačí denně cvičit výše uvedené a jestli je ještě šance v mém věku na zpevnění. Děkuji za odpověď. Hana Bednářová

Společnost TRENÉR FITNESS s.r.o (www.trener-fitness.cz) nabízí speciální cvičební programy zaměřené na hubnutí, odstranění bolestí zad, zlepšení fyzické kondice a nabírání svalové hmoty.

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy