Jdi na obsah Jdi na menu
  

Moje příprava na soutěž (13)

18.06.2011 l Radek Mirovský

Mistrovství ČR v Uherském Hradišti – finále a vyhlášení

Po semifinále jsem se najedl a měl už skutečně velkou žízeň. To se nedá popsat slovy, když člověk skoro dva dny nepije ani doušek a vidí někoho, jak si dává do zobáčku nějakou tekutou dobrotu. Kam se hrabou všechny diety, které jsem podstoupil. Prostě tohle byly jedny z nejtvrdších chvil během přípravy. Ale když jsem to dotáhl tak daleko, tak už musím. Má kolegyně Mirka vše sledovala z přímého přenosu, který byl na internetu, a pořád mě uklidňovala, že to vypadá dobře, že mě srovnávali s nejlepšími.

Do naší kategorie bylo přihlášeno 7 borců. Do finále postupuje vždy prvních 6, tak jsem jen zkontroloval, jestli nejsem já ten nešťastný, ale nějak jsem cítil, že já to být nemůžu, což se nakonec potvrdilo. Já se chvíli natáhl a pak jsme s tátou šli ven na obvyklou kávičku, která mě před týdnem po semifinále tak nabudila. Ta mě ještě víc stáhla a vysušila. Pak jsem šel dovnitř a lehl si, nohy opřel nahoru na stěnu, aby z nich zbytky vody ještě odtekly. Musím říct, že tím odvodněním jsem měl formu o tisíc procent lepší, než minulý týden. To mi taky moc pomáhalo.

Naneštěstí program se neuvěřitelně vlekl, k čemuž přispěli hlavně pořadatele, kteří využívali této soutěže k vlastnímu zviditelnění. Někteří si dokonce vodili na pódium své příbuzné, což už jsem si říkal, že to přehání. Modlil jsem se, abych šel na řadu, protože už mi bylo opravdu špatně a na nic jiného jsem nemyslel, než na to, až mi bude protékat doušek čisté vody do žaludku. Byl jsem opravdu k smrti unaven. Nakonec jsem musel čekat až do 20:30, kdy se konečně dostalo na řadu finále naší kategorie.

Opět nanést olejíček, kterým jsme už opravdu nešetřili, napumpovat a ještě jsem do sebe kopnul kofein v ampuli, které jsme dostali od pořadatelů. To mě vzbudilo, naběhly mi žíly a byl jsem pořádně nabuzen na finále. Nástup a opět povinné pózování. Pak do zákulisí a soustředění na volnou sestavu. Tu jsem si ten den v hlavě přehrál snad tisíckrát. Šel jsem na řadu jako předposlední. Vše klaplo takřka perfektně, i když chybičky by se našly.

Pak do zákulisí a čekali jsme na vyhlášení. Konečně můžu pít! Pane bože, to je paráda!!! Musím opatrně, protože víc, než dva dny jsem se nenapil. Po malých douškách, ale v pohodě si užívám ten pocit, když ta životodárná tekutina protéká hrdlem. Celý den komunikuji s Mirkou, která mi pořád dodává sebevědomí a uklidňuje mě. To jsem přesně potřeboval pro optimální výkon.

Konečně přichází pořadatel a jdeme na vyhlášení. Šesté místo, páté místo a já si říkám, že budu nejhůř čtvrtý. Pak čtvrtý a já pořád neslyším své číslo. Zmocnila se mě neuvěřitelná euforie, že mám medaili z MČR v kulturistice hned při první účasti. Pak následovalo třetí místo a já to zase nejsem! To je jako ten nejkrásnější sen. Pak přijde ta krásná hláška, že moje číslo je na druhém místě a já se koukám vzhůru ke stropu a nahlas vykřiknu: „Díky mamko!!!“ Nevím, ale mamka byla správná ženská, a tak to asi má nahoře dobrý, že mi takhle pomohli. Jen toho štěstí od přípravy, losu čísla, váhy a mého vystoupení, to nemůže být náhoda ani pouze mé přičinění. Za tím musí být něco víc!
Jediné, co mě napadá, je, že v tom má prsty moje mamka, která to musí sledovat ze shora a nějak to musela zařídit. Ona to uměla vždycky nějak zařídit, což jsem mohl sledovat celý život, ať se jednalo o návštěvu lékaře, školní povinnosti nebo něco úplně jiného.

Triumfálně jdu za tátou a plácáme si, jako kdybychom tvořili kulturistický tým už dlouhá léta. Koukáme na sebe a usmíváme se jako blázínci. Je to neuvěřitelný, jsem druhý v ČR! Pak už jen vyřešit spousty gratulací od lidí, kteří to sledovali na internetu a cesta domu.

Takovým happy endem končí tento neuvěřitelný příběh obyčejného kluka, který se rozhodl si na vlastní kůži vyzkoušet si atmosféru oficiální soutěže ve sportu, zvaném sportovní kulturistika. Nakonec mě čeká jen poděkovat všem, kdo se na úspěchu nějak podíleli.

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy