Jdi na obsah Jdi na menu
  

Kontaktní čočky a váš zdravý životní styl

11.09.2011 l PR článek

Užívejte si naplno svého zdravého životního stylu

Je vaší snahou žít zdravě? K zdravému životnímu stylu nepatří jen vhodná strava, ale měli byste mít i dostatek pohybu. Sport však s sebou nese jistá omezení. Pojďte však sportovat bez omezení! Jste krátkozrací či máte jinou oční vadu a musíte nosit brýle? Pak jistě víte, že mnoha sportů si s brýlemi nemůžete užívat tak naplno. Ukázkovým příkladem je třeba plavání, ale nebezpečné jsou i míčové hry, při kterých může snadno dojít k rozbití brýlí a v horším případě i k následnému poranění očí.

Předcházejte zraněním a pořiďte si kontaktní čočky. Uvidíte, že s nimi sport získá úplně nový rozměr. Nebudete se bát, že je rozbijete, ale také vám především nebudou padat z nosu při různých pohybech a tak budete moci hrát naplno. Při běhu jistě oceníte to, že lépe vidíte a nedochází kvůli obroučkám ke zkreslování.
Kontaktní čočky zkrátka ke sportu již patří. Jakmile je jednou použijete, už nebude chtít sportovat s brýlemi.
Pohodlnost během sportovních aktivit však není jejich jedinou výhodou, která se vám bude zamlouvat. Celkově lépe uvidíte a snadněji budete i ostřit. Už nikdy nezažijete zamlžená sklíčka od brýlí, k čemuž běžně dochází, když přijdete ze zimy do tepla. Navíc na trhu jsou dnes i levné kontaktní čočky, které jsou dostupné opravdu každému.

Co jsou kontaktní čočky?

Když se řekne kontaktní čočky, každý si alespoň částečně něco představí. Pojďme si je však blíže představit.
Kontaktní čočky jsou moderní optickou pomůckou, která je určená k nasazení přímo na oční rohovku. To některé uživatele od používání kontaktních čoček odrazuje, protože je jim proti srsti už jen představa, že by si měli sahat a něco vkládat do očí. Jde však jen o zvyk a brzy se z toho stane rutina, která vám rozhodně nebude nepříjemná a zabere vám jen několik vteřin.
Kontaktní čočky jsou určené ke korekci očních vad jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a další.
Zajímavostí je fakt, že kontaktní čočky jsou českým, respektive československým vynálezem. V šedesátých letech 20. století vyrobil profesor Otto Wichterle společně s ing. Límou první polymer, který je základním materiálem pro výrobu měkké kontaktní čočky.

Jaké jsou typy kontaktních čoček?

Jste již i vy rozhodnutí, že si pořídíte nějaké praktické kontaktní čočky? Je třeba si ještě vybrat konkrétní typ. Jejich dělení je různé. Obecně je dělíme na měkké a tvrdé. Oblíbeným typem jsou sférické kontaktní čočky korigující základní zrakové problémy, kterými jsou krátkozrakost a dalekozrakost. Používané jsou i barevné kontaktní čočky, které mohou měnit barvu vašich očí. Často také rozdělujeme čočky podle plánované doby výměny. Podle tohoto kritéria odlišujeme jednodenní, dvoutýdenní, měsíční či čtvrtletní kontaktní čočky. Avšak před zakoupením nových kontaktních čoček doporučujeme konzultaci s očním lékařem, či zajití na aplikaci kontaktních čoček

Neomezujte se brýlemi, když nemusíte. Užívejte si život naplno!

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy