Jdi na obsah Jdi na menu
  

Cyklovýlet bez chybičky

19.05.2011 l Hana Hubičková

Ať už se rozhodujete mezi krátkou trasou kolem vašeho bydliště nebo maratonskou túrou, tak je vždy dobré vědět co si vzít sebou a na co si dát pozor. Abyste na nic důležitého nezapomněli a byli tak v každé situaci připraveni, máme pro vás tipy.

1. Zajeďte do servisu
Ačkoliv se jedná o opravdu staré přísloví, tak si každý z nás někdy vyzkoušel jeho pravdivost. Před tím, než vyrazíte za dobrodružstvím, je velmi důležité si nechat kolo zkontrolovat v servisu. Obecně se ceny pohybují od 500 – 3000 korun. Záleží pouze na počtu výkonů spojených se seřízením vašeho kola. Některé obchodní řetězce mají své vlastní servisy, a tak vás to tam může vyjít výrazně levněji. Například Hervis nabízí na 1. servis kol zakoupených u nich v prodejně slevu 50 % a další zajímavé slevy s tzv. Průkazem jízdního kola.

2. Vidět do budoucnosti se vyplatí
Někteří se spoléhají na křišťálovou kouli, jiní na výklad karet a správný cyklista na mapu. Pokud chcete vyrazit za dobrodružstvím, tak je vždy lepší si trasu předem naplánovat. V současné době existuje na internetu několik aplikací, které vám pomohou s plánováním tratí a to i podle obtížnosti. Vždy je ovšem dobré mít mapu, či GPS, při sobě.

3. Nepřeceňovat se
Ačkoliv se můžete považovat za velmi zkušeného cyklistu, který má za sebou najeto už tisíce a tisíce kilometrů, tak je dobré vždy začít lehčím výletem. Díky tomu vyzkoušíte, jak jste na tom fyzicky a také stav nově seřízeného kola (jestli někde nepotřebuje ještě něco utáhnout). Někdy se může stát, že jsou brzdy moc „tuhé“ nebo vám nemusí vyhovovat nastavení přehazovačky.

4. Dejte o sobě vědět
Bezpečí by mělo být vždy až na prvním místě. Jede-li sama, vždy upozorněte své kamarády o tom, kam máte namířeno a kdy se asi vrátíte. Kromě informací o cestě byste měli také dodržovat staré známé pravidlo „Není důležité vidět, ale být viděn“. Jezděte v oblečení, které obsahuje reflexní proužky a či celoreflexních dresech či vestách. (Černá je dobrá, ale nikoli pro cyklistiku!)


5. Co s sebou?

Rozmyslet si co si sebou vzít do batohu nebo do brašny na kole je vždy náročné. Musíme zvolit ideální kombinaci věcí, aby nebyly moc těžké a zároveň se mohly hodit: základní nářadí, pumpičku, lepidlo na opravu duší, doklady, mobil a pár peněz.


6. Až vás přepadne únava

Pro všechny případy si s sebou nezapomeňte přibalit i musli tyčinky, nebo svačinu. Hodí se!

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy