Jdi na obsah Jdi na menu
  

Jóga pro maminky a miminka

30.09.2007 l Jana Smažíková

V době, kdy děti objevují první pohyby, hrají rodiče velmi důležitou roli. Fyzický kontakt blízkého člověka podporuje důvěru a pomáhá dítěti při startu na cestě životem. Může také dětem pomoci zklidnit nervový systém a posiluje jeho obranyschopnost.

Cvičení jógy pomáhá miminkům při jejich růstu a vývoji. Miminka, která mají příležitost pohybu v co nejranějším věku, mají větší sebevědomí a jsou šikovnější v době, kdy se učí sedět, lézt a chodit. Jóga pro maminky s miminky upevňuje vzájemnou vazbu a pomáhá maminkám aktivně se podílet na neuromuskulárním vývoji dítěte.

Pro toto cvičení nejsou nutné zkušenosti se cvičením jednotlivých asan (póz). Část lekce je zaměřena pouze na maminky - během této části se cvičí pózy zlepšující tělesnou kondici po těhotenství a porodu. Další část je zaměřena na miminka a poté probíhá cvičení společné. Závěrečných 15 minut je věnováno relaxaci. Toto cvičení je vhodné pro miminka od 2 měsíců do 2 let.

Cvičení má ještě jeden přínos - pomáhá maminkám najít nové známé, které procházejí podobným životním obdobím. Lekce jógy učí maminky soustředit se, relaxovat a radovat se ze vzájemného pohybu s jejich dětmi.

Autorka je cvičitelka jógy (www.yogacentrum.cz)

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Mirka - 30.10.2007 - 14:42 [ reagovat ]

Dobrý den. Cvičení pro maminky a miminka jsem se také zúčastnila a velice mě to nadchlo. Je dobrý pocit, moct se věnovat svému tělu a mít zároveň své dítě u sebe. Myslím si, že i pro děti je takové cvičení zábava :-)

AL Abiadová - 23.03.2009 - 19:33 [ reagovat ]

dobrý den. Velmi mne zaujala j. pro maminky a miminka. Jsem cvičitelka j. II. třídy. Jinak dětská sestra. Velmi by mne zajímalo, co všechno musím udělat proto, abych mohla předcvičovat této k. děkuji za odpověď

Dagmar - 28.03.2009 - 16:11 [ reagovat ]

Dobrý den, jsem cvičitelka a sháním knihu cvičení jogy pro maminky s miminky, můžete mi poradit? Děkuji

Bára - 27.06.2018 - 11:29 [ reagovat ]

lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy