Jdi na obsah Jdi na menu
  

Po porodu zpět do svého těla

29.08.2011 l Adéla Jedličková (Weinerová)

Mně to trvalo rok. Nabitých 18 kilogramů, 18 kilogramů endorfinů, štěstí, lásky, ale i tuku. Nejdříve jsem si myslela, že to půjde hned dolů a ono nešlo. Pak jsem se domnívala, že "své staré tělo" už nikdy mít nebudu. Že se prostě tělo změnilo, že já jsem se změnila a už budu "jen" maminka a už nebudu "stará já". Překvapily mě strie, překvapilo mě časté kupování nejdříve větších věcí, pak menších a poté ještě menších.

Ale chci se podělit o své zkušenosti a zážitky, jak jsem tedy "to přebytečné" na svém těle, shodila. Samozřejmě sportem a pohybem. Vyváženou stravou, nepřejídáním, množstvím tekutin. Ale hlavně musím říci pozitivním myšlením. Vírou, že tu nezhlednou kůži na bříšku prostě dám dolů. Vírou, že i ta kůže, která tam přebývala, že se prostě vstřebá. Když se přeci napnula a je elastická, tak to musí fungovat i druhým směrem.

Začala jsem opět kůži po několika měsících po porodu často mazat krémem. A z mojí zkušenosti vím, že nepomáhá ten krém, ale ta myšlenka - "jsem krásná, mám krásné tělo, mám krásné bříško a kůže se vstřebává". Nevěřila jsem tomu několik dní, několik týdnů, ale najednou se to obrátilo. Tělo si to opravdu začalo myslet. Hluboká vnitřní víra, že je to opravdu možné i po 10 měsících po porodu. A v ten moment jsem začala jíst nádherně. Neměla jsem chutě se přejídat. Jedla jsem naprosto akorát, to, co tělo potřebovalo na zasycení. Prostě normální porci snídaně, svačin, oběda i večeře. A to každý přece ví, kolik potřebuje. Aby byl akorát najedený, ale nepřejedený.

Někdo všechny kila nechá v porodnici, některá maminka zhubne krásně přirozeně "ani neví jak" během pár týdnů. Někomu to trvá déle a někdo nezhubne nikdy, ba naopak. Ale věřte, že jde opravdu všechno. Ale záleží jen a jen na nás, abychom si opravdu uvědomili, CO VLASTNĚ CHCEME! Jestliže chceme zhubnout, tak pro to něco musím udělat. A musím chtít dělat maximum co je v mých silách. Jak fyzicky, tak i psychicky.

S každým tréninkem věřit v mravenčí práci, která okamžitě není vidět. Věřit, že každým tréninkem hubnu. Říkat si, že to dokážu. S každým jídlem věřit, že mně přináší zdraví a živiny. Každé jídlo si užít, vychutnat a dopřát! Užívat si sport i jídlo. Musí nás to bavit, líbit se, chutnat. Musíme z toho mít radost. Ale ze všeho nejdůležitější je ta láska k sama sobě. Láska i k těm přebytečným tukům, kůži, striím. Prostě jsme si to zavinili my. Ale MY SE MÁME RÁDI.

Minulost nezměníme, ale můžeme změnit náš přístup k minulosti. Abychom byli úspěšní v hubnutí, musíme přijmout důvod, proč jsme přibrali, smířit se s ním. Vyměnit zlost, stres, nenávist a výčitky za víru, lásku, trpělivost a radost! Jen my sami si ovlivňujeme své myšlenky, jestliže změníme myšlenky, budou se dít divy. Každý den si opakovat své cíle. Každý den, co nejčastěji měnit "tlusté myšlenky" na hubené. Jestliže změníme myšlenky, budeme úspěšní a dosáhneme toho co chceme.

Po roce jsem opět ve svém těle a cítím se tak zdravě, tak šťastně a spokojeně, že jsem to dokázala a že to jde! Přeji nám všem zdravé, pozitivní a láskyplné myšlenky.

Chtěly byste se po porodu opět dostat do formy a shodit přebytečná kila? Vyzkoušejte program cvičení po porodu vedený zkušenými fyzioterapeuty a zaměřený problematické partie a posílení svalů pánevního dna.


Mgr. Adéla Jedličková (Weinerová) je osobní trenérka a poradkyně životního stylu. Specializuje se na redukci hmotnosti. Působí v Hradci Králové.

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy