Jdi na obsah Jdi na menu
  

Hubněte na sněhu

19.02.2011 l Blanka Kubíčková

Nechtějte od svých sportovních aktivit jen spálené kalorie a o velikost štíhlejší postavu. Pohybem se bavte! A také vylepšujte náladu.

Někdy si život zbytečně komplikujeme samy. Hledáme složitosti, přitom nakonec zjistíme, jaká je síla jednoduchosti. Tak to platí i při cvičení! Pátráme po novinkách, kombinujeme třeba zumbu ve vodě, jízdu na kole v tělocvičně, abychom pak zjistily, že i obyčejná chůze umí s tělem zázraky.
Vypravit se na ní můžete nejen po cestách, ale i po sněhu. A i když teď ve městech je spíše jaro, na horách je ho pořád dostatek. Pokud tedy budete mít příležitost vyrazit si na sněžnicích, využijte ji. Sněžnice vám totiž umožní dostat se v přírodě i do míst, kam cesty nevedou. Vždyť si to jen představte, jak romantické to může být: před vámi bílá nedotčená pláň a vy si vykračujete v tichu a klidu po ní. Že to nejde? Bez sněžnic, které zabraňují tomu, abyste se do sněhu propadla, jen těžko. Ale na nich? Nádhera, třeba do sněhem zapadeného lesa... Velmi rychle pak zapomenete na chmury a věčné starosti.

Přiznávám, že já jsem sněžnicím letošní zimu propadla. Je to příjemná aktivita, která vás nezničí třeba jako běžky nebo sjezdovky. Ale přitom vám zaměstná celé tělo, a přesně v té intenzitě, která vede ke zhubnutí. Tedy zhruba na 55 procent vaší maximálné tepové frekvence (laicky řečeno, jedete na půl plynu, lehce se potíte, nikoli funíte). Chůze po sněžnicích, stejně jako nordic walking, zaměstnává i horní polovinu těla (ta se při běžné chůzi „ulejvá”). Právě díky hůlkám, které pomáhají držet vzpřímený trup. Navíc pomocí nich máte mnohem blíž k přírodě. A ta působí jako balzám na duši.

Napadá vás, kde je ale seženete? A že se vám nechce utrácet za další sportovní vybavení? Nemusíte! Sněžnice se dají půjčit v ski servisech, některých hotelech, info centrech, ski půjčovnách apod. Na den vás pak vyjdou od 40 Kč. No a odolejte jim...

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy