Jdi na obsah Jdi na menu
  

Cviky u PC

18.01.2010 l PaedDr.Vlaďka Botlíková,CSc.

Unavené oči, bolavé zápěstí, ztuhlá záda… Čím déle pracujeme na počítači, tím důvěrněji také poznáváme různé části svého těla. A zjišťujeme, že vydrží méně, než by se zdálo.

Varovné signály není radno přehlížet. Jsou předzvěstí závažných obtíží -- od dlouhodobé pracovní neschopnosti až k trvalým poruchám zdraví.

Nejúčinnější prevencí je úprava pracoviště a pracovních návyků doprovázená pravidelným cvičením, což většinou přinese i úlevu od akutní bolesti. K trvalému uzdravení však nestačí jednorázová návštěva lékaře. Je nutný i dlouhodobý aktivní a zodpovědný přístup pacienta.

Naučit se vhodné cviky pro konkrétní části těla a pravidelně a správně je provádět vám mohou pomoci nové webové stránky www.cvikyprozdravi.cz , zaměřené na prevenci a odstranění zdravotních problémů způsobených prací na počítači. Pokud byste se raději svěřili pod odborný dohled, doporučujeme program léčba akutní a chronické bolesti pod vedením fyzioterapeutky.

Stránky Cviky pro zdraví dnes obsahují 144 animovaných cviků, z nichž je sestaveno 24 hotových cvičebních programů pro úlevu od nejčastějších obtíží. Jednotlivé cviky si můžete vybírat také podle toho, s jakým výsledkem si otestujete jednotlivé části těla.

Cviky jsou znázorněny pomocí animovaného videa s vysvětlujícím textem a upozorněním na možné chyby v provádění.

Vybrané cviky a sestavy můžete vložit do programu Budík, který vás bude pravidelně upozorňovat, že je čas na cvičení, protažení či krátkou přestávku v práci.

Na stránkách dále najdete podrobný návod, jak si vhodněji uspořádat pracoviště. Dozvíte se také o příčinách a léčbě jednotlivých zdravotních potíží včetně stručného anatomického výkladu a vysvětlení odborných výrazů. Na stránkách průběžně přibývají nové cviky a články.

A pokud byste „internetové“ informace rádi doplnili „papírovými“, můžete využít nedávno vydanou publikaci autorů webu Cviky pro zdraví, nazvanou Pozdrav monitoru

Ukázky:
(plně animované ukázky naleznete na www.cvikyprozdravi.cz )

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy