Jdi na obsah Jdi na menu
  

Moje příprava na soutěž (8)

22.05.2011 l Radek Mirovský

Čtvrtý až druhý týden před soutěží

V tomto článku se dostávám do období, které končí bezprostředně před započetí tzv. sacharidové superkompenzace. O té budu psát příště. Po měsíci na sacharidových vlnách se váha hnula směrem dolů pouze na 73 – 74 kg, což mě dost překvapilo, protože jsem očekával větší úbytek. Jak jsem ale psal minule, tak hubnutí mi vždy šlo, tak jsem čekal následující období, o kterém píšu nyní, větší progres.

K tomu mělo přispět zejména další „utažení“ příjmu sacharidů. V minulém období činil týdenní obrat sacharidů 1350 g. V tomto období jsem sacharidy stáhl na 1100 g za týden. Konkrétně jsem v pondělí měl 0 g, v úterý 50 g, ve středu 150 g, ve čtvrtek 300, v pátek 50 g, v sobotu 150 g, v neděli 400 g. Musím říct, že jsem se stravoval s maximální pečlivostí a ani jednou nezhřešil.

Musím ale přiznat, že jsem ale v tomto období začal pociťovat rozhozenou psychiku, což odnášelo mé nejbližší okolí, za což se všem musím omluvit. To se týkalo hlavně začátku týdne, kdy jsem pondělí až středu měl málo energie, ale naopak trénoval dvojfázově. Ráno výběh a odpolední posilovna mě vždy vyčerpala, že jsem ve středu lezl po čtyřech a těšil se, jak se ve čtvrtek zase trochu víc najím. Výsledkem byly poměrně časté psychické deprese, které také souvisely s nedávným úmrtím mé maminky. Nebýt toho, tak bych vše určitě snášel mnohem lépe. Naopak oporou mi byli všichni blízcí v čele s tátou, kterým jsem za to neskonale vděčný.

O tréninku psát nebudu, protože jsem cvičil pořád stejný systém. Akorát jsem začal zařazovat intenzifikační techniky jako supersérie na synergisty (svalové skupiny, které spolupracují), shazované série, vynucené opakování, atd.
V suplementaci jsem udělal v podstatě pouze jednu změnu. Přestal jsem konzumovat proteinový prášek a nahradil jsem jej aminokyselinovými tabletami z mléčné syrovátky a hovězího masa. Důvodem je větší čistota. Tablety neobsahují ani malinko sacharidů ani tuků, což se úplně o proteinovém prášku říci nedá a také neobsahují žádné umělé sladidla, které způsobují zadržování vody, což v tomto období nebylo ale ještě důležité.

V tomto období už jsem začal tvořit mojí volnou sestavu, která je součástí finálového programu. Hudbu mi poskytl můj kolega Jakub Strakoš a na požadovanou stopáž 60 vteřin mi ji sestříhal další kolega Honza Novosad, za což jsem jim moc vděčný, protože výběr vhodné hudby byla moje noční můra. Trochu mě svazovalo, že s ní Kuba kdysi vyhrát mistrovství světa v aerobiku, ale aspoň jsem věděl, že je kvalitní.

Následovala tvorba a nácvik volné sestavy. Postupoval jsem jednoduše. Shlédl jsem několik volných sestav kulturistických profesionálů a pózy, které se mi líbily nejvíc, jsem použil a pospojoval je do jednoho celku. Těžké bylo vychytat souvislost mezi hudbou a pohyby, ale myslím, že na to, že jsem to dělal poprvé v životě, tak to nevypadalo nejhůř.

Dále jsem musel koupit plavky zvané pózovačky, které se používají na soutěže podobného typu. V tom mi pomohla má klientka paní Jitka Pelikánová, která vše na internetu vyhledala a přeposlala na email. Největší problém byl, že obchod, kde měly velký výběr, je v Opavě, a tak jsem to musel dát bez zkoušení. Objednávka probíhala po telefonu, paní mi poradila s velikostí a naštěstí jsem to vybral úplně přesně. Plavky mi padly jako ulité! Také jsem rozmýšlel, jakou barvu zvolit. Nakonec jsem zvolil klasicky černé, protože na nich není vidět špína nebo kulturistické barva.

Také jsem objednal kulturistickou barvu Jan Tana. Sice byla dvakrát dražší, ale přesvědčilo mě, že oproti Dream Tanu se barva aplikuje den předem, tak na soutěži nebudu muset mazání řešit. Následovat bude období sacharidové superkompenzace, což je poslední týden před závody. Ale o tom až příště.

Radek Mirovský (www.radek-cvici.cz) je osobní trenér, specialista na výživu a spolumajitel společnosti TRENÉR FITNESS s.r.o. (www.trener-fitness.cz)

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Společnost TRENÉR FITNESS s.r.o (www.trener-fitness.cz) nabízí speciální cvičební programy zaměřené na hubnutí, odstranění bolestí zad, zlepšení fyzické kondice a nabírání svalové hmoty.

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy