Jdi na obsah Jdi na menu
  

Moje příprava na soutěž (12)

18.06.2011 l Radek Mirovský

Mistrovství ČR v Uherském Hradišti – sacharidová superkompenzace, prezentace a semifinále

Po dobrodružství v Rumburku jsem opět musel v neděli „nacukrovat“ a následovala opět týdenní sacharidová superkompenzace. Musím říct, že jsem se cítil mnohem lépe, než u předchozí superkompenzace. Asi to bylo způsobené odezněním těch trávicích problémů. Cítil jsem se silný, trénoval s chutí, taky jsem si dal pozor, abych spal vždy aspoň hodin nebo víc, což se mi před týdnem vzhledem k pracovnímu vytížení moc nedařilo. Prostě vše probíhalo daleko lépe.

Nakonec to vypadalo tak dobře, že jsem se rozhodl vyzkoušet pravé odvodnění. Dlouho jsem zvažoval všechny zdravotní rizika. Po zralé úvaze jsem si uvědomil, že dělám pro své klienty jídelníčky a tam dost často vidím, že zejména některé ženy skoro nepijí, tak já to jeden až dva dny musím vydržet taky. Byla to jediná možnost, jak formu zlepšit natolik, abych mohl konkurovat těm monstrům. Taky jsem si uvědomoval, že konkurence tu bude ještě tvrdší, než na Čechách.

Ve čtvrtek kolem 19 jsem se naposledy napil, a pak už vůbec nic nepil. Nakoupil jsem si piškoty, džem, rýžové chlebíčky a sušené ovoce a začala ta nejtěžší část. Pátek byl ve znamení hyperglykémie, kdy jsem po třídenní absenci jakéhokoliv druhu sacharidu začal brutálně cukrovat. Cítil jsem se hlavně ráno a dopoledne nastřelený jako na nějakých drogách. Potom začaly projevy hyperglykémie působit naplno. Rozostřené vidění hraničilo až z bolestí očí, motala se mi hlava, občas jsem si připadal jako na centrifuze.

V pátek odpoledne jsem zajel za mamkou na hřbitov jí poprosit, aby byla na závodech se mnou a jestli je tam u nejvyššího, tak aby se za mě přimluvila. Pak jsem přijel zase k tátovi a vše se nám povedlo ještě lépe, než minulý týden. Zkušenosti jsou holt k nezaplacení. Koupel, barva, vše vyšlo lépe. Poslední dávka sacharidů a spát. V sobotu ráno v 5 vstávání, snídaně a v 5:30 odjezd směr Uherské Hradiště. Cítil jsem se zvláštně.

Něco jako by mi říkalo, že tento den bude můj, ale snažil jsem se od toho oprostit. Na místo jsme dorazili kolem 8, kdy měla být prezentace. Jestli v Rumburku byl organizační chaos, tak tohle bych nazval organizačním propadákem. Svazové informace byly na hony vzdáleny realitě, ale překvapivě mě to nechávalo úplně v klidu. Jel jsem si to užít.

Nakonec jsem stál na prezentaci. První jsem však musel vylosovat číslo. Sáhnu a vytáhnu si číslo 116, což je mi blízké, protože 16 je den mého narození. Je to štěstí, probleskne mi hlavou. Stoupnu si na váhu a koukám jako blázen. Váha ukázala pouhých 67,2 kg! Za týden jsem odvodněním ztratil další 2,1 kg. To bylo neuvěřitelné, ale zároveň fantastické, protože jsem se vešel do nejlehčí kategorie do 67,5 kg, s čímž jsem vůbec nepočítal. Najednou do mě vjel neuvěřitelný pocit euforie a bojovné nálady, kterou ještě umocnilo vylosování čísla. Hned jsem tu radostnou novinu šel říct tátovi. Ten tomu moc nevěnoval pozornost, ale já byl šťastný.

Pak začalo semifinále. Natřít olejem, rozcvičit se a pořádně napumpovat. Pořád jsem nepil, takže už jsem se začal cítit dost unaven, ale odhodlán bojovat.
Nástup a povinné pózování jsem si v té euforii opravdu skvěle užil a dokonce jsem se pořád musel usmívat, což asi zapůsobilo. Soupeři byli rozhodně vyrovnaní a já neměl ten strašný pocit, který jsem měl minulý týden, že jsem nejhubenější a nejhorší. Rozhodčí mě pořád vyvolávali a já mě už pomalu začaly opouštět síly. Odcházel jsem doslova vyřízen. Pak následoval odpočinek před finále. Ale o tom až příště.

Diskuze







CAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy