Jdi na obsah Jdi na menu
  

Moje příprava na soutěž (11)

18.06.2011 l Radek Mirovský

Mistrovství Čech v Rumburku – finále a vyhlášení

Po semifinále jsme šli ven a já měl náladu na nic. Forma nic moc, jsem nejvyšší, nejhubenější, takže vyhlídky hodně skromné. Ti první dva vypadali jako zmenšení profesionální kulturisti, kteří objíždějí vrcholové akce typu mistrovství světa. Měl jsem popravdě chuť to zabalit a jet domu. Psychicky jsem byl v háji.

Tady jsem poznal, jak je důležité mít kolem sebe lidi, kteří člověka dokážou pozitivně usměrnit. Jedním z nich byl můj táta, který mi pořád říkal, že je to dobrý a že určitě jednoho porazím a když ne, tak nevadí. Jsem tu přece poprvé! Další důležitou osobou je moje dlouholetá kolegyně Mirka, jedna z osudových osob v mém životě (jestli ne úplně tou nejosudovější). S tou jsem byl stále ve spojení přes sms. Ta mi taky dodávala hrozně moc. Takže jsem byl odhodlán bojovat až dokonce.

Po semifinále jsme s tátou šli ven a rozprávěli o všem možném. Jaké by to bylo, kdyby s námi byla máma, co by asi říkala, jak by to prostředí hodnotila. Taky mi táta ukázal fotky a já na nic viděl některé chyby při pózování, což mi moc pomohlo, abych to odstranil. Zašli jsme na kávu, které mi pomohlo psychicky. Najednou jako by mi narostly křídla, vylezly žíly, byl jsem opravdu nabuzen na finále. V rozcvičovně jsem do toho dal daleko víc, než před semifinále. Pořádně se napumpoval, zapotil a šli jsme na to.

Začali jsme opět jako v semifinále a to povinnými pózami na pokyny. Už jsem se cítil daleko líp, než v semifinále a začal si závod užívat. Pak na chvíli do zákulisí a na volnou jsem šel jako druhý v pořadí. Byl jsem až moc uvolněný a sebevědomý, z čehož plynulo několik chyb, za které jsem si pěkně vynadal. Na druhou stranu jsem to měl za sebou a vše ze mě spadlo. Teď už jen vyhlášení.
Vyhlašovalo se od konce a já najednou nebyl šestý, pak ani pátý. Na placku to sice nestačilo, ale čtvrté místo na první soutěži jsem hodnotil velmi pozitivně. Dostal jsem diplom a s radostí uháněl s tátou k domovu.

Celkový dojem z této akce vyzněl dost rozpačitě. Na jedné straně dobré umístění, setkání s několika fajn lidmi, na straně druhé stres, psychické a fyzické vysílení a smíšené pocity ze soupeřů a organizace. Až tady jsem tento sport mohl vidět ze vnitř na vlastní oči s jeho pozitivy a negativy. Mezi pozitiva řadím nadšence, kteří to dělají z lásky k tomuto sportovnímu odvětví, atmosféru diváku v sále, ze které jde člověku mráz po zádech a show, která slouží pro pobavení lidí.

Na straně druhé jsem viděl na vlastní oči lidi, kteří tomuto sportu jsou ochotni fanaticky obětovat úplně vše, včetně svého zdraví. Byl jsem v bezprostřední blízkosti lidí, na kterých byly jasně patrné až nepřehlédnutelné stopy používání anabolických steroidů jako je silné akné, velký obsah břišní dutiny, zvětšení krátkých kostí jako jsou čelisti, zvětšení prsní žlázy, divné chování a další. Na některých účastnících to bylo vidět opravdu z kilometru a v této souvislosti pro mě bylo velkým zklamáním, že jsem nezaznamenal ani náznak antidopingové kontroly. Čekal bych, že vítězové nebo medailisté půjdou automaticky a další aspoň náhodně. Nic takového jsem však neviděl, což mě na jednu stranu zklamalo a na druhou stranu mě potěšilo, že já jsem čistý jako lilie. Takže s těmi, kdo to užívá, se opravdu měřit nemohu. S tím jsem byl rozhodnutý se zúčastnit Mistrovství ČR, které se mělo konat další sobotu v Uherském Hradišti. O tom ale až příště.

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy