Jdi na obsah Jdi na menu
  

Moje příprava na soutěž (10)

02.06.2011 l Radek Mirovský

Mistrovství Čech v Rumburku – prezentace a semifinále

V tomto díle už půjde do tuhého, protože se budu přiblížit, jaké to je, když člověk poprvé stojí oholen, natřen barvou jen ve skromných plavečkách na pódiu před několika desítkami, možná stovkami diváků. Vše začíná mým příjezdem domu k tátovi, kterého jsem jmenoval svým asistentem, kustodem, trenérem a v podstatě jediným členem mého realizačního týmu. S podivem se táta na soutěž těšil daleko víc, než já.

V pátek jsem tedy odpoledne přijel domů, kde měly proběhnout poslední přípravy před sobotní cestou do Rumburku. Nejdříve jsme s tátou nanesli barvu. Balíček s barvou obsahoval sprchový gel, kterým se pokožka odmastí, pak krém po osprchování, dále barva samotná a nakonec ještě olejíček, který se nanáší těsně před tím, než jde člověk na pódium. První nátěr jsme provedli kolem 18 hodiny, a pak jsme barvu nechali zaschnout. Podruhé jsme tělo natřeli kolem 20 a zase následovalo schnutí. Vše probíhalo celkem bez komplikací.

Ráno jsme v 5 vstávali, kolem 5:30 jsme vyráželi z Vlašimi. Prezentace bylo od 9 hodin, tak jsme chtěli mít dostatečnou rezervu. Do Rumburku jsme dorazili kolem 8:15, takže jsme měli času dost. Naneštěstí jsem poznal, jak amatérsky je vše organizováno. Nikdo nic nevěděl, časový harmonogram byl stále natahován, takže nervozita vrcholila. Musím říct, že to ale není vina lidí, kteří se v tomto sportu pohybují. Naopak klobouk před nimi, protože bez takových nadšenců by tento sport dávno zanikl. Vinu vidím hlavně v nedostatečné popularitě a nedostatečném finančním zázemí.

Pomalu jsme tedy šli na prezentaci, která probíhala velmi pomalu a obrovský zástup soutěžících, který čítal kolem 60 lidí, se tlačil u dveří. Vůbec to neodsýpalo, prostě hrůza! Konečně jsem byl na řadě a vylosoval si číslo 34. Vážení mě překvapilo, protože jsem měl pouhých 69,3 kg. Blesklo mi hlavou, že ještě necelé 2 kg a mohl jsem být v nižší kategorii do 67,5 kg. Pak zaplacení startovného, odevzdání CD s hudbou na volnou sestavu, kontrola registrace a šel jsem se připravovat na semifinále.

Musím říct, že jsem tady poznal, že je to stejné jako všude. Potkal jsem tu lidi, kteří se se mnou začali normálně bavit a byli mi lidsky blízcí, ale i lidi, kteří se chovali jako namyšlení blbci. Konečně přišel pořadatel a ohlásil mou kategorii do 75 kg. Nastoupili jsme a já koukal jako puk! Byl jsem z mé kategorie nejhubenější a se svými 173 cm také nejvyšší! Takže jasná nevýhoda, ale spoléhal jsem se na kvalitu svého svalstva. Můj cíl byl jasný. Porazit aspoň jednoho závodníka. V kategorii nás bylo celkem 6, takže postup do finále, kam postupuje prvních 6, byl jasný předem. Ale nechtěl jsem říkat, že jsem byl šestý z šesti.

Nástup na pódium a už to šlo ráz na ráz jedna póza za druhou. Vyvolali nás po třech vpřed. Nejdřív šli ty dva nejlepší s dalším závodníkem, tak mi došlo, že ti si to rozdají o medaile a mi zbylí šli po nich, to měl být souboj o 4. až 6. místo. Musím říct, že forma nebyla nic moc. Taky jsem se na pódium necítil úplně dobře, což se určitě odrazilo na hodnocení rozhodčích. Konečně jsme měli odpózováno a šli jsme do zákulisí. Pak jsme s tátou analyzovat výkon. O tom ale až příště.

Radek Mirovský (www.radek-cvici.cz) je osobní trenér, specialista na výživu a spolumajitel společnosti TRENÉR FITNESS s.r.o. (www.trener-fitness.cz)

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Společnost TRENÉR FITNESS s.r.o (www.trener-fitness.cz) nabízí speciální cvičební programy zaměřené na hubnutí, odstranění bolestí zad, zlepšení fyzické kondice a nabírání svalové hmoty.

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy