Jdi na obsah Jdi na menu
  

Posilování stehen a hýždí (2)

08.03.2008 l Mirka Vošická

Další cviky zaměřené na partie stehen a hýždí. První část článku naleznete zde - Posilování stehen a hýždí (1).

Uvedené cviky doporučujeme cvičit po 3 až 5-ti seriích a 15 až 50 opakováních.

1. Zanožování ve vzporu klečmo s gumou

Vzpor klečmo na předloktích. Hlava v prodloužení páteře. Guma je u jedné nohy navlečena na kotník. Druhou nohu s gumou na špičce zvedáme kolmo vzhůru proti odporu gumy. Pánev je po celou dobu provádění cviku podsazená a břišní svaly zatnuté. Cvik lze též provádět bez gumy nebo se zátěží zachycenou mezi lýtko a zadní stranu stehna.

2. Zanožování do dálky ve vzporu klečmo

Vzpor klečmo na předloktích. Hlava je v prodloužení páteře, ramena rozložena do stran. S výdechem nohu natáhneme do zanožení a vrátíme zpět. Pohyb je veden patou, bedra se neprohýbají.

3. Addukce v lehu na boku

Leh na boku. Hlava je položená na ruce, horní nohu skrčíme přes spodní. S výdechem zvedneme nataženou spodní nohu. Špička směřuje dopředu a mírně dolu. S nádechem nohu vrátíme zpět.

4. Posilování vnitřní strany stehen s míčkem

Sed na zemi, tělo opřené o natažené paže, nohy pokrčené stojí chodidly na zemi. Mezi kolena vložíme nafouknutý míček. S výdechem zatlačíme obě kolena současně k sobě proti odporu míčku a povolíme.

5. Nadzvedávání pánve v lehu na zádech

Leh na zádech. Nohy skrčíme v kolenou a mírně rozkročíme. Ruce máme podél těla dlaněmi vzhůru, ramena rozložena do stran a hlavu vytaženou temenem do dálky. Nadzvedneme pánev, zpevníme hýžďové a břišní svaly. Pomalu vracíme zpět. Lopatky po celou dobu zůstávají na podložce.

6. Posilovaní hýžďových svalů v lehu na zádech ve výdrži

Leh na zádech. Obě nohy pokrčené, paže volně položené dlaněmi vzhůru podél těla. Hlava je vytažená temenem vzhůru a brada směřuje k hrudníku. Nadzvedněte pánev od podložky, hýžďové svaly jsou zatnuté, lopatky a ramena zůstávají na podložce. Střídavě natahujte levou a pravou nohu s výdrží, aniž se dotknete zadečkem podlahy. Pánev nesmí propadat k zemi, trup, stehna a hýždě udržujte v jedné přímce.
Další variantou tohoto cviku může být, když ve výdrži na jedné noze budete pokládat pánev těsně k zemi.

Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti FITNESS OSOBNÍ TRENÉR (www.trener-fitness.cz)


Pevné svaly stehen a hýždí jsou základem hezké postavy. Ve studiu Fitnessie jsme pro vás připravili speciální program Pevné břicho a zadek věnující se problémovým partiím. Ke cvičení se zde využívají moderní cvičební pomůcky TRX, Flowin, T–bow nebo např. bosu.

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Ilona - 31.07.2008 - 10:21 [ reagovat ]

Je dobré k něčemu jezdit na rotopedu..Je to jenom pro pocit nebo se i s tímto přístrojem dá docílit nějaké změny k dobrému..Samozřejmě mimo psychickou pohodu..

Mirka Vošická - 05.08.2008 - 09:16 [ reagovat ]

Přeji hezký den Ilono. Samozřejmě záleží na intenzitě jakou budete na kole šlapat. Intenzivní aerobní aktivita je dobrá na zlepšení fyzické kondice. Mirka Vošická

Nikol - 04.02.2010 - 16:39 [ reagovat ]

Dobrý den,tyhle cviky vážně zabíají už se mi nikdo nesměje že jsem tlustá..díky těmto cvikům..Nikol 13 let

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy