Jdi na obsah Jdi na menu
  

Posilování břišních svalů (2)

15.01.2011 l Mirka Vošická

Při posilování břišních svalů bychom se nejvíce měli zaměřit na posílení příčného svalu břišního, dále na spodní a střední část přímého a šikmé svaly břišní. Tyto partie bývají nejčastěji oslabené.

Rozsah pohybu bychom měli dělat jak do maximálního zkrácení, tak také do maximálního protažení.
Při kontrakci je třeba dbát na maximální výdech.
Břišní svaly po cvičení vhodně protáhnout!

Doporučení:Techniku konkrétních cviků je vždy vhodné konzultovat s odborníkem. Pro správné provedení je důležité nejen dýchání, technika cviku, ale také protažení okolních svalů – například vzpřimovačů beder, čtyřhranného svalu bederního, bedrokyčlostehenního ,atd….

6.

Leh, nohy pokrčeny, hlava je v prodloužení páteře, brada přitažena k hrudníku, ramena rozložena do strany a stažena dolů, paže v upažení, dlaněmi vzhůru. S maximálním výdechem přitáhneme kolena směrem k hrudníku s nádechem vracíme do výchozí polohy.
Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali břišní svaly stále v napětí, neprohýbali bedra.

7.

V leže na zádech – celá plocha zad je položená na podložce, ruce položené podél těla dlaněmi vzhůru. Brada směřuje k hrudní kosti. Nohama pomyslně šlapeme na kole.

8.

Leh, nohy pokrčeny, hlava vytažena ze temenem, brad stažena k hrudníku, ramena rozložena do strany a stažena dolů, paže podél těla, dlaněmi vzhůru. Nadechneme a spolu s maximálním výdechem odlepíme nejdříve lopatky, dále kulatým předklonem odlepujeme obratel po obratli až do sedu. S nádechem se vracíme na lopatky.

9.

Leh, nohy pokrčeny, brada přitažena k hrudníku, ramena rozloženy do strany a stažena dolů, paže podél těla, dlaněmi vzhůru. Nadechneme a spolu s maximálním výdechem odlepíme nejdříve lopatky, dále kulatým předklonem odlepujeme obratel po obratli až do sedu. Zároveň s kulatým předklonem rotujeme trup a paže na stranu.
Rotaci střídáme po jednom nebo více opakováních tak, aby výsledný počet byl na obě strany stejný.

10.

Vzpor, hlava je v prodloužení páteře, bradu nevysunujeme vpřed, ramena rozložena do strany a stažena dolů, nohy položení na šířku kyčlí, ruce na šířku ramen. V této pozici provádíme výdrž. Nezadržujeme dech, ale dýcháme plynule po celou dobu výdrže. Ve výdrži můžeme setrvat libovolně dlouhou dobu.

Jde o komplexní cvik s důrazem na břišní svaly, které jsou enormně namáhány. A proto v případě pocitu nepřekonatelné únavy břišních svalů, která způsobí jejich povolení a následné prohýbání bederní (spodní) části zad, je nutné výdrž ukončit. Tento cvik využívá techniku statického posilování, které se může provádět v několika sériích s odpočinkem nebo v kombinace s jiným cvikem, který využívá techniku dynamického posilování.

Zhubnout, vytvarovat a zpevnit postavu však jde i jinak. Ve spolupráci s profesionálními trenéry fitness, fyzioterapeuty a výživovými specialisty, jsme pro vás připravili speciální program Hubnutí a tvarování postavy zaměřený na zpevnění problémových partií, zlepšení stravovacích návyků a redukci váhy.

Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti TRENÉR FITNESS s.r.o.(www.trener-fitness.cz).

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Společnost TRENÉR FITNESS s.r.o (www.trener-fitness.cz) nabízí speciální cvičební programy zaměřené na hubnutí, odstranění bolestí zad, zlepšení fyzické kondice a nabírání svalové hmoty.

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy