Jdi na obsah Jdi na menu
  

Posilování břišních svalů (1)

08.01.2011 l Mirka Vošická

Při posilování břišních svalů bychom se nejvíce měli zaměřit na posílení příčného svalu břišního, dále na spodní a střední část přímého a šikmé svaly břišní. Tyto partie bývají nejčastěji oslabené.

Rozsah pohybu bychom měli dělat jak do maximálního zkrácení, tak také do maximálního protažení.
Při kontrakci je třeba dbát na maximální výdech.
Břišní svaly po cvičení vhodně protáhnout!

Doporučení:Techniku konkrétních cviků je vždy vhodné konzultovat s odborníkem. Pro správné provedení je důležité nejen dýchání, technika cviku, ale také protažení okolních svalů – například vzpřimovačů beder, čtyřhranného svalu bederního, bedrokyčlostehenního ,atd….

1.

Leh, nohy pokrčeny, hlava vytažena temenem vzhůru, brada směřuje k hrudníku (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů. Bedra přitisknuta k podložce.

Nádech a s maximálním výdechem přitáhneme hlavu a trup směrem ke kolenům. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy (na lopatky).

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu se zemí, břišní svaly stále v napětí a nohy chodidly na zemi.

2.

Leh, nohy pokrčeny, hlava vytažena temenem vzhůru, brada směřuje k hrudníku (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů. Bedra přitisknuta k podložce.

Nádech a s maximálním výdechem přitáhneme hlavu a trup směrem ke kolenům do rotace. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy (na lopatky).

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu se zemí, břišní svaly stále v napětí a nohy chodidly na zemi. Rotaci střídáme po jednom nebo více opakováních tak, aby výsledný počet byl na obě strany stejný.

3.

Nohy položené na šířku kyčle- jednu nohu opřeme nad kolenem druhé nohy. Bradu stáhneme k hrudníku. S maximálním výdechem rotujeme trup k pokrčené noze a s nádechem se vracíme na lopatky.

4.

Leh, noha pokrčená,druhá přednožená. Hlava vytažena temenem vzhůru, brada směřuje k hrudníku (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů. Bedra přitisknuta k podložce.
Nádech a s maximálním výdechem přitáhneme hlavu a trup směrem ke kolenům do rotace k přednožené noze. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy (na lopatky).

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu se zemí, břišní svaly stále v napětí. Po několika opakováních vyměníme nohy a rotaci provádíme na druhou stranu.

5.

Leh na zádech, hlava vytažena temenem vzhůru, ruce upaženy dlaně směřuji k podlaze. Nohy pokrčeny v koleni. S maximálním výdechem jdeme do rotace – rozsah pohybu – lopatky a ramena položené na podložce. S nádechem se vracíme do výchozí polohy.

Zhubnout, vytvarovat a zpevnit postavu však jde i jinak. Ve spolupráci s profesionálními trenéry fitness, fyzioterapeuty a výživovými specialisty, jsme pro vás připravili speciální program Hubnutí a tvarování postavy zaměřený na zpevnění problémových partií, zlepšení stravovacích návyků a redukci váhy.


Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti TRENÉR FITNESS s.r.o.(www.trener-fitness.cz).

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


Společnost TRENÉR FITNESS s.r.o (www.trener-fitness.cz) nabízí speciální cvičební programy zaměřené na hubnutí, odstranění bolestí zad, zlepšení fyzické kondice a nabírání svalové hmoty.

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy