Jdi na obsah Jdi na menu
  

Cviky na posílení břicha (2)

15.01.2008 l Mirka Vošická

V minulém článku Cviky na posílení břicha (1) jsme se seznámili s některými cviky na posilování břišních svalů a nyní se podíváme na jejich varianty s použitím velkého a malého míče. Zásady cvičení jsou přitom stejné jako v minulém případě.

Cviky na posílení břicha provádějte středně rychle a plynule (ne švihem), jedině tak zabírají opravdu svaly břišní a ne ohybače kyčle a zádové svaly.

Při cvičení je velmi důležité aktivovat příčný sval břišní a to pomocí správného dýchání - při výdechu se stahují spodní žebra dolu směrem k pupíku a oplošťují se břišní svaly

1. Zkracovačky na balonu přímý sval břišní

Leh na balonu, lopatky jsou na nejvyšším místě balonu, nohy pokrčeny, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže pokrčeny rukama v týl, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev, ale držíme bederní část zad v neutrální poloze (neprohýbáme vpřed ani vzad). Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažení zejména břišních svalů a zakulacením zad přitáhneme hlavu a trup ke kolenům. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy.

Mezi opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu s míčem, břišní svaly stále v napětí a nohy chodidly na zemi.

2. Zkracovačky na balonu šikmé svaly břišní

Leh na balonu, střed zad je na nejvyšším místě balonu, nohy pokrčeny, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže pokrčeny rukama v týl, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev, ale necháme záda kopírovat balon (záda mírně prohnuta vzad). Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažení zejména břišních svalů a zakulacením zad přitáhneme hlavu a trup ke kolenům. Zároveň s kulatým předklonem rotujeme trup a paže na stranu. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy.

Mezi opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu s míčem, břišní svaly stále v napětí a nohy chodidly na zemi. Rotaci střídáme po jednom nebo více opakováních tak, aby výsledný počet byl na obě strany stejný.

3. Zkracovačky s míčem na přímý sval břišní

Leh s míčem pod bedry, nohy pokrčeny, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže pokrčeny rukama v týl, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev, ale držíme bederní část zad v neutrální poloze (neprohýbáme vpřed ani vzad). Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažení zejména břišních svalů a zakulacením zad přitáhneme hlavu a trup ke kolenům. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy.

Mezi opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu s míčem, břišní svaly stále v napětí a nohy chodidly na zemi.

4. Vysouvání nohou vzhůru s míčem na spodní část přímého svalu břišního

Leh s míčem pod kostrčí, nohy přednoženy a zkříženy, hlava je v prodloužení páteře, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže podél těla, dlaněmi vzhůru, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev. Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažení zejména břišních svalů vysuneme nohy vzhůru.

Mezi opakováními dbáme na to, abychom udržovali břišní svaly stále v napětí.

5. Metronomy s balonem na šikmé svaly břišní

Leh na zádech, nohy pokrčeny a opřeny lýtky o balon a napnutím svalů na zadní straně stehen balon zatěžkáme, hlava je v prodloužení páteře, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže v upažení, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev. Spolu s nádechem pomocí rolování balonu rotujeme nohy na jednu stranu. Nohy spouštíme tak nízko, dokud je možné držet záda rameny a lopatkami v kontaktu se zemí. Jakmile cítíme, že se nám jedno rameno a lopatka začíná odlepovat od země, pohyb zastavíme a spolu s výdechem pomocí zejména šikmých břišních svalů rotujeme nohy do výchozí pozice. To samé provedeme na stranu druhou.

Mezi opakováními dbáme na to, abychom udržovali ramena a lopatky stále v kontaktu se zemí, břišní svaly stále v napětí.

6. Vzpor na loktech a předloktích s balonem na přímý sval břišní

Podpor lokty na balonu, hlava je v prodloužení páteře, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev. Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažení zejména břišních svalů provedeme předklon trupu pod úhlem cca 90°, přičemž se rolováním balonu z podporu na loktech dostaneme do podporu na předloktích. Logicky se nám také zvětší úhel mezi trupem a nadloktími. Spolu s nádechem opačným postupem se dostaneme zpět.

Mezi opakováními dbáme na to, abychom udržovali břišní svaly stále v napětí.

Zhubnout, vytvarovat a zpevnit postavu však jde i jinak. Ve spolupráci s profesionálními trenéry fitness, fyzioterapeuty a výživovými specialisty, jsme pro vás připravili speciální program Hubnutí a tvarování postavy zaměřený na zpevnění problémových partií, zlepšení stravovacích návyků a redukci váhy.


Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti FITNESS OSOBNÍ TRENÉR (www.trener-fitness.cz)

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


VYKYDALOVA KATERINA - 01.02.2008 - 16:39 [ reagovat ]

DOBRY DEN , CHTELA JSEM SE ZEPTAT,JESTLI SE DA U VAS OBJEDNAT NA DVD CVIKY S VELKYM BALONEM .MELA BYCH O NEJ VELKY ZAJEM DEKUJI

redakce Bud-fit.cz - 01.02.2008 - 17:08 [ reagovat ]

Dobrý den. DVD s ukázkami cviků bohužel nemáme. redakce BUD-FIT.CZ

Veronika - 21.02.2010 - 15:23 [ reagovat ]

Dobrý den,nebylo by špatné,když byste vydali nějaké DVD s ukázkami cviků.

Martin (jsem dítě) - 03.03.2008 - 14:10 [ reagovat ]

Dekuji za vaše cviky jsou prostě super už jsem si posílil břicho pomocí balonu

anonym - 17.03.2008 - 17:56 [ reagovat ]

Teda opravdu tomu nemohu uvěřit, ale po pár dnech s vašimi cviky a je to na mě opravdu znát........Klobouk dolů a mnohokráteré díky

martin - 18.03.2008 - 10:38 [ reagovat ]

Dobrý den, chci se zeptat jaké cviky na břicho a na záda se Vám zdají nejúčinnější. Jsou sedy-lehy bezpečné na páteř? Někdo si je chválí, jiný před nimi varuje. Měl bych ještě jeden dotaz- cvičím pravidelně, mělo by se cvičit denně cca. 30 minut nebo potřebuje tělo větší regeneraci? snažil jsem se najít vhodný cvičební program pro celkové cvičení, ale nepodařilo se. Poradíte mi? Děkuji za ochotu. Krásný den Martin

Alena - 31.03.2008 - 16:37 [ reagovat ]

Dobrý den, mám vypouklé břicho, proto jsem se rozhodla, že s tím něco udělám. Začala jsem posilovat pomocí vašich cviků. Chtěla jsem se zeptat jestli jen posilováním docílím plochého bříška. Někdo mi říká že ho jen zpevním ale abch ho shodila musím začít běhat. Co myslíte vy?

mirka vosicka - 07.04.2008 - 11:27 [ reagovat ]

Re:Alena Přeji hezký den Aleno. Nevím, kdo Vám radil, ale měl opravdu pravdu. Posilováním hlavně posilujete svaly a zpevňujete tělo. Redukce tuku spočívá v kombinaci intenzivního posílení svalstva, aerobní aktivity (i běh) a úpravy jídelníčku. Přeji hodně úspěchů při tvarování postavy. Hezký den Mirka Vošická

Elis - 21.09.2008 - 15:52 [ reagovat ]

Chtěla bych se vás zeptat mám 146Kg a potřebovala bych tak do měsíce schodit 70 kg... Poradíte mi jak na to?

mirka vosicka - 30.09.2008 - 20:04 [ reagovat ]

Re:Elis Přeji hezký den Elis. Jistě sama uznáte, že pokud jste dlouhou dobu nabírala na váhu 146kg není možné se za měsíc této velké nadváhy zbavit! Je doporučována redukce tuku cca 0,5 až 1,5kg týdně. Při tak velké nadváze doporučuji hubnutí pod lékařskou kontrolou. Přeji hodně štěstí při redukci hmotnosti a pevnou vůli. S pozdravem Mirka Vošická

olga - 02.01.2009 - 22:02 [ reagovat ]

...to je odvazny a nebezpecny cil....budete muset si trochu dat na cas....mne se osvedcilo, pred jidlem, nebo kdykoliv mam chut na jidlo, si dat sklenicku studene vody....

Lucka - 21.05.2009 - 09:31 [ reagovat ]

Dobry den,rada bych se zeptala jaky prumer balonu je nejlepsi na cviceni a takovy ten odpocinek.Mam 4mesicni miminko a bohuzel me boli hrozne zada.Je to zatez prece uz jen maly neco vazi a hlavne bych chtela trochu posilit brisko.Diky za odpoved.Lucka

elitka - 14.01.2010 - 12:59 [ reagovat ]

To je nějaká prdel, že jo?? :) Tohle přece člověk zdravého rozumu nemůže myslet vážně !! Každopádně pokud jste opravdu živá, dám vám radu: zamyslete se nad sebou !!

hana smolikova - 24.10.2008 - 17:10 [ reagovat ]

chtěla bych kontakt na fyzioterapeuta.děkuji. smolikova

mirka vosicka - 29.10.2008 - 18:40 [ reagovat ]

Re: Hana Smolíková. Kontakt na fyzioterapeuta ze společnosti Trener fitness, s.r.o. Martin Kuma - email:martin.kumik@seznam.cz Mirka Vošická

míša - 29.10.2008 - 17:47 [ reagovat ]

no já cvičím na balonu je mi dset a a asi nic hi hi

mirka vosicka - 29.10.2008 - 18:40 [ reagovat ]

:-)

míša - 29.10.2008 - 17:52 [ reagovat ]

to jsem zase já cviky na balonu jsou super at na břicho záda nohy atd a hodne děkuju mému balonu říkam mu ferda a díky němu mám i správnou kondici zato dík ferdovi ale ještě tančím spívám vitvářím keramikuju a jsem hodně ve škole kde jsem ráda ale co i tak dekuju že jsem jse narodila a mimichodem aby jste vjeděli jsem dítě a a mám ráda srandu a balon ferdu zato dík A Ještě balon vám může takxy pomoct v lásce dik všem a cvičte ostoi šest

mirka vosicka - 29.10.2008 - 18:42 [ reagovat ]

Re: Míša Míšo, každý by měl takového Ferdu mít... jak by nám všem bylo lépe po těle :-)

Míša - 20.11.2008 - 20:36 [ reagovat ]

Dík za odpověd a prominte zaty chyby ted nemůžu cvičit protože je Ferda píchlej a mám něco z kotníkem no napolo vyvrknutej prosím poradte mi čím zalepit Ferdu předem dík Míša :-)

Mirak Vošická - 22.11.2008 - 10:16 [ reagovat ]

Re:Míša Míšo, myslím si, že bude lepší na cvičení koupit Ferdu II. Tak až bude kotník v pořádku, rychle si pro nového zajděte. Mirka

Míša - 22.11.2008 - 10:29 [ reagovat ]

Tak to teda ne to srte mně sklamali

Míša - 26.11.2008 - 19:59 [ reagovat ]

prominte to jsem nechtěla al edoma jsewm našla starý balon a takm ho mám a ferda odpočíva ale doma

mirka vosicka - 27.11.2008 - 18:21 [ reagovat ]

Re: Míša To je dobře, asi toho už měl hodně za sebou.... M.

Míša - 27.11.2008 - 19:22 [ reagovat ]

ano ano ale on je pořád v pokojíčku jako doopravdy jo a chci se zeptat na tech fotkách to jsete vi ? jo a jestli vám to neva kolik vám je máte děti ? dím míša:-)

mirka vosicka - 28.11.2008 - 15:36 [ reagovat ]

Re:Míša Ano ano...Míšo, to jsem já :-) Je mi 31let a mám 8-mi měsíčního syna :-) Ferdu mám doma taky ve žluté barvě :-) M.

Míša - 28.11.2008 - 17:58 [ reagovat ]

Jééééééééééé tak to vám gratuluju k miminku a sem ráda že máte taky ferdu mnějte se hesky a pozdravujte ferdu:-) P.S.pozdravujte i syna a zase napište !!!!!!! Míša :)

Veronika - 01.12.2008 - 16:22 [ reagovat ]

Dobrý den,jen jsem Vám chtěla poděkat.Vaše cviky jsou jednoduché a zároveň posilující bříšní svalstvo.Už po pár dnech se cítím lépe a mé záda tolik netrpí.Než-li bych ležela na zemi a prováděla ty samé cviky.Velké díky a S pozdravem Veronika

mirka vosicka - 05.12.2008 - 15:34 [ reagovat ]

Re:Veronika Dobrý den Veroniko. Velice děkuji za zprávičku. Moc mě potěšila. Jsem ráda, pokud náš magazín čtenáře inspiruje a mají výsledky. U cvičení si hlídejte správné dýchání. Je důležité pro aktivaci břišních svalů. Přeji hezký víkend Mirka Vošická

Míša - 02.12.2008 - 17:04 [ reagovat ]

Mirko jestli vám tak můžu říct? nechci si hrát na velkou ale strašně mně bolí záda co mám dělat ? dík Míša Mk :-)

mirka vosicka - 05.12.2008 - 15:36 [ reagovat ]

Re: Míša Dobrý den Míšo. Záleží na tom, z čeho je bolest způsobená...? Pokud z oslabených svalů je nutné dobře cvičit, pokud z blokády- je nutné rehabilitovat.... příčin bolestí zad může být více. Doporučuji osobní konzultaci u odborníka. S přáním hezkého dne Mirka Vošická

Simča - 03.12.2008 - 11:03 [ reagovat ]

Dobrý den. Rozhodla jsem se se sebou něco udělat. Nejsem tlustá, mám 50 kilo, ale ploché bříško rozhodně nemám. Takže prosím o radu, co by pro mě bylo nejvhodnější.

mirka vosicka - 05.12.2008 - 15:39 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Simono. Vždy doporučuji nechat si sestavit individuální cvičení odborníkem. Pokud jste štíhlá, doporučila bych se zaměřit hlavně na posilování a zpevnění svalů. Na těchto stránkách naleznete tipy na cviky, jistě se zde inspirujete. Pokud jste z Prahy, ráda se s Vámi domluvím na osobní schůzce. Přeji hezký den Mirka Vošická

Míša - 07.12.2008 - 10:04 [ reagovat ]

Už mám zída v pořádku a hodně cvičím třeba na orbitrec a běhám s nordink volkink to je vše čau

mirka vosicka - 08.12.2008 - 14:34 [ reagovat ]

:-)

Míša - 12.12.2008 - 19:29 [ reagovat ]

Dobrý den ted momentálně vubec necvyčím mám kašek rýmu bolí mně v krku a právě cucám bombon na bolení krku ahoj Míša

Míša - 20.12.2008 - 18:29 [ reagovat ]

hůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůrrrrrrrrrrrrrááááááááááááááááá už jsem zdrevá jke to super a právje ted du cvičit na balonu

mirka vosicka - 21.12.2008 - 21:45 [ reagovat ]

Re: Zdravím :-) Míšo, je super, že na Ježíška budeš fit a nenaprskáš na něj bacily :-) Ještě by nám ochořel a to by ostatním dětem bylo líto ....

Radka - 21.12.2008 - 21:42 [ reagovat ]

Dobrý večer, chtěla jsem pochválit autorku těchto cvičení,za parádní ukázky a vysvětlení,jak cvičit..A zároveň bych poprosila o odpověď na otázku,zda má nějaký účinek na posílení břišních svalů i cvičební pomůcka rotana? A pokud ano,jak často a kolik minut na ní cvičit? Mockrát děkuji za odpověď.Přeji hezké svátky,s pozdravem,Radka.

mirka vosicka - 21.12.2008 - 21:49 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Radko. Děkuji za pochvalu. To mě těší, že Vás cviky zde uvedené inspirují. Rotační cviky jsou dobré na posílení zejména šikmých svalů břišních. V běžném životě rotace příliš neděláme, bohužel. Techniku cvičení bych volila spíše pomalejší- ne švihem! Plynule dýchat. Nedokážu Vám říci, kolik rotací nebo minut cvičit. Je to individuální. Co začít s rotacemi 3 až 5 serií po 20 až 50-ti rotacích na každou stranu? Postupně přidávat počet opakování. Doporučila bych cviky na břicho kombinovat - spodní část, šikmé... Přeji hezké Vánoce Mirka Vošická

Veronika - 02.01.2009 - 20:36 [ reagovat ]

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat- mám malý balón a jsem docela vysoká (174 cm) a když cvičím cvik na přímý sval břišní a chci se přitáhnout ke kolenům, tak z balónu sjíždím...je to tím, že je malý, nebo že dělám něco špatně?děkuji za odpověď

mirka vosicka - 05.01.2009 - 14:29 [ reagovat ]

Re: Přeji hezký den Veroniko. Mohu těžko posoudit, jestli cvik provádíte technicky špatně, když Vás nevidím. Ale domnívám se, že sklouzáváte z důvodu menšího průměru balonu. Mirka Vošická

Ludmila - 11.01.2009 - 21:45 [ reagovat ]

Dobrý den je mi 17 a mam docela stihlou postavu ale začinají se mi delat velké boky a pořádné měkké bříško...rada bych ho spevnila a zmenšila...myslíte ze vase cviky mi k tomu pomohou nebo musim i jinak hubnout? a kolikrat týdně a jak dlouho musim cvicit aby to na mě začalo být vidět? Jinak moc zajímavá stránka děkuji

mirka vosicka - 12.01.2009 - 14:14 [ reagovat ]

Re:Dobrý den Ludmilo. Děkuji za zprávu. Pro zpevnění a tvarování postavy vždy doporučuji se zaměřit na celkové zpevnění postavy. Tedy cvičit nejen břišní svaly, ale posilovat celé tělo.Doplnit o kardio aktivitu. Myslím si, že je vhodné posilovat 3 až 4 x týdně a 2 až 3xmít kardio zátěž po dobu 40 minut. Vše je nutné vyzkoušet konkrétně na sobě. Každý jsme jiný a není univerzální cvik. S přáním hezkého dne Mirka Vošická

marta - 14.01.2009 - 14:41 [ reagovat ]

Dobrý den.CHtěla bych poradit jaké cviky mám cvičit na břicho a na vnitřní stehna jsem po porodu pátý měsíc a stale se mi to moc nedaří děkuji vám za ochotu

mirka vosicka - 15.01.2009 - 16:16 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Marto. Přeji hodně zdraví Vám i miminku :-) Co se týká cvičení. Vnitřní strana stehen se hubne hůře. Nejsou příliš vhodné posilovací cviky na tyto partie a to z důvodu, že přitahovače na vnitřní straně stehen jsou spíše zkrácené. Tedy posilovací cviky na tyto partie cvičit spíše méně a poté důkladně protáhnout! Konkrétní cvik je např. posilování s overbolem, kdy ho nohama stlačujete k sobě. Vhodnější mi připadají spíše dřepy- dobré jsou s opřením o balon a samozřejmě kardio aktivita. Chůze je naprosto ideální a s kočárkem ve svižném tempu můžete zdolat i několik kilometrů za den :-) Co se týká břišních svalů- je velmi důležité po těhu se zaměřit na posílení příčného svalu břišního a šikmých svalů břišních (v období těhu tyto svaly velmi ochabovaly). Pokud nemáte postavu jako před těhu, nic si z toho nedělejte. Je to ještě krátká doba :-) Je důležité cvičit, abyste se zpevňovala a neměla potíže se zády, ale tvarování postavy přijde časem. Uvádí se, že po porodu se postava dává do formy cca rok :-) Tedy máte ještě čas :-) Jestli kojíte, můžete hubnout až po kojení... Každopádně doporučuji cvičit pravidelně, abyste nezačala mít potíže se zády (maminky často mívají z nošení dětí na boku) a postava se zpevňovala. Hezký den přeji Mirka Vošická

Míša - 31.01.2009 - 11:23 [ reagovat ]

Dobrý den po dlouhé době vám píšu ale nevím ani co ,snad jen že jse mám dobře

mirka vosicka - 01.02.2009 - 18:08 [ reagovat ]

Re:Ahoj Míšo :-) Mě bylo divné, že ses tak dlouho neozvala :-) Jaké bylo vysvědčení? Mirka

MARTA - 02.02.2009 - 13:21 [ reagovat ]

DOBRY DEN. CHTELABYCH PORADIT NEJAKE CVIKY NA ZHUBNUTI,TVAROVANI POSTAVY JE MI 51 LET VISKA 161 A 83KG A MAM PROBLEMI S KLOUBY DEKUJI VAM PREDEM ZA ODPOVED

mirka vosicka - 03.02.2009 - 21:28 [ reagovat ]

Dobrý den Marto. Vzhledem k tomu, že máte zdravotní omezení, je nutné sestavit cvičební plán přímo pro Vás. Je nutné, aby člověk, který Vám sestaví vhodný pohyb věděl, jak na tom jste zdravotně. Nedá se toto zevšeobecnit. Je mi líto. Doporučuji například cvičení jogy, osobní vedení tréninku ve fitness nebo cvičení pod vedením fyzioterapeuta. Mirka Vošická

_Barciara_ - 16.02.2009 - 20:03 [ reagovat ]

Tak schválně- jdu na to:)

mirka vosicka - 26.02.2009 - 13:31 [ reagovat ]

Re :-) no a jak to dopadlo?

Mía - 22.02.2009 - 13:37 [ reagovat ]

Jo jo výzo bylo super 3 dvojky ale jinak samí ,mám se moc dobře ale stala se mi nemylá vec v pátek 20 sem si vyvrkla kotník a tet nemůžu cvyčit na baloně nasyhledanou Míša

mirka vosicka - 26.02.2009 - 13:33 [ reagovat ]

Re: Ahoj Míšo. Musíš dávat pozor...takhle si ani neužiješ jarňáky...

petr - 26.02.2009 - 18:22 [ reagovat ]

dobrý den. prosím vás chtěl bych se zeptat, kdybych každý den snědl 2-5 kg ovoce a zeleniny, udělal 40 sedů lehů, 100 bangů. 20x na jednu ruku 12x zvednout čínky, 20 přitáhnutí se(vyset na tyči a přitahovat se nahoru)a ještě 5 různých vciků po 30, které nevím jak se jmenují. kolik bych tak za měsíc mohl shodit kg.z 80 při každodenním cvičení? + 3x do týdne ryby, a jestli si jen svaly spěvním a něco shodím,nebo si je jen zpevním?? předem děkuji.

Radek Mirovský - 28.02.2009 - 19:26 [ reagovat ]

Dobrý den, při nabírání svalové hmoty nebo redukci tukové tkáně nelze nikdy a u nikoho předem odhadnout výsledek. Podle toho popisu Vašeho tréninku mám spíš obavu, abyste si spíš neublížil. Hezký den. Radek Mirovský

Míša - 28.02.2009 - 11:33 [ reagovat ]

Kotník už mám super a jarnáky jsem si mužila :-D jo a já sem nemněla trojku ale jako tři dvojky a jinak samí jedničky :-D

mirka - 12.03.2009 - 20:55 [ reagovat ]

Re: Míšo, tak to je pěkný vysvědčení...jsi šikovná

Milada Chvojková - 03.03.2009 - 14:52 [ reagovat ]

Dobrý a pěkný den přeje Milada, JJJOOOOO je to ůžasný to asai pěkně zhubnu!!! Děkuji za rady pápá.

mirka - 12.03.2009 - 20:55 [ reagovat ]

Re: děkujeme :-)

anna - 03.03.2009 - 22:06 [ reagovat ]

dobry den. chtela bych vas poprosit jestli by nebylo mozne dat vic cviceni na bricho a stehna . moc by mi to pomohlo . dekuji

mirka - 12.03.2009 - 20:57 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Anno Momentálně nebudeme cviky na tyto partie uveřejňovat. Ale děkujeme za tip.... brzy cviky doplníme. M.

Míša - 15.03.2009 - 16:57 [ reagovat ]

Dobrý den jak se máte ? Už jste mi dlouho nepsala jak se máte a co syn já se mám dobře ale tet nemůžu cvičit na balonu sem na delší dobu musela odložit ze zdravotních důvodu to je vše a určitě odepište Míša

mirka - 17.03.2009 - 14:54 [ reagovat ]

Re: Ahoj Míšo Co se ti stalo, že nemůžeš cvičit? Tomíkovi je 24.3. rok :-) Tak bude velká oslava :-) M.

Míša - 18.03.2009 - 15:29 [ reagovat ]

No ještě nesmím cvičit s tím kotníkem ale v pondělí 16 už jjjjjjjjjjjjjjjooooooooooo ssuuuuuuuuppppeeeeeerrrrrrrrrrrr

mirka - 29.03.2009 - 16:17 [ reagovat ]

:-)

michaela Ježková - 25.03.2009 - 20:07 [ reagovat ]

Dobry den podarilo se my zhubnout 29kg je to super ,ale kuze hlavne na brise je povisla a tak vubec jsem cela povysla potrebovala bych poradit nejake cviky na doma netroufnu si chodit do fitka sama jsem z Prahy tak bych klidne nekam mohla dojet a popovidat si a popripade jestly by jste my poradila sestavit nejaky cvicebni plan.Predem dekuji za odpoved Misa

mirka - 29.03.2009 - 16:19 [ reagovat ]

Re: Přeji hezký den Míšo. Bylo by vhodnější možnosti, jak Vám pomoci, probrat osobně. Kontaktujte mě na čísle 604 181 819. Mirka Vošická

Helena - 02.04.2009 - 18:11 [ reagovat ]

Dobrý den,chtěla bych vás požádat o radu,po operaci žlučníku jsem docela zhubla,ale mám pořád v dolní časti břicha přebytečnou kůži,dá se jí nějak zbavit?děkuji

mirka - 10.04.2009 - 20:12 [ reagovat ]

Přeji hezký den Heleno. Jestli jste zhubla rychleji, potřebuje tělo čas, aby se kůže srovnala. Někdy kůže může zůstat volnější, bohužel cičením se toto řešit poté nedá. Cvičením můžete zredukovat množství podkožního tuku a vytvarovat svalstvo. Mirka Vošická

misulka - 01.04.2009 - 14:43 [ reagovat ]

dobrý den chtěla jsem se zeptat jesli by jste semnemohly dátnějaké nové cviky prosim ozvěte se

mirka - 10.04.2009 - 20:14 [ reagovat ]

Přeji hezký den. Cviky na břišní partie budeme zařazovat později. Ale určitě nějaké přidáme. Mirka Vošická

Petra - 04.05.2009 - 14:30 [ reagovat ]

Dobrý den..:) Jistě znáte problémy s tělíčkem po těhotenství,kojení, strie, volné bříško..zadeček, stehna..jak se říká pneumatika kolem boků.:D,dala by se poskládat nějaká sestava na tyto problematické partie? Děkuji moc Petra

mirka vošická - 12.05.2009 - 14:18 [ reagovat ]

Dobrý den Petro. Ano, tyto problémové partie po těhotenství znám také :-) Petro, začněte se cvičením dle našeho cvičebního plánu- viz. cvičební plán na doma nebo do fitnesscentra. Až tento plán zvádnete, přidejte ke každému cviku po jednom cviku na boky, hýždě, břišní svaly atd.... Nezapomínejte na rychlejší pohyb.aktivitu (kolo, chůze, běh...) pro spalování a také vhodnou skladbu stravy. Mirka Vošická

Petra - 12.05.2009 - 22:16 [ reagovat ]

Dobrý večer Mirko...moc vám děkuji za rady a vše dobře prostuduji. Ono to nepůjde tak lehce, přeci jen mám už po dvou dětech, ale zkusit se to musí:o)Až na tu vhodnout stravu, občas je to semnou problém, jelikož mám problémy se žaludkem, takže jim jen to co můžu a hlavně to, aby mi nebylo zle:-(, takže dát si příklad.. mňamku...šopský salát, neni nic pro mě:-(..Ale i tak Vám moc děkuji..s pozdravem Petra

mika Vošická - 23.05.2009 - 14:59 [ reagovat ]

Dobrý den Petro. Doporučila bych vyzkoušet jídelníček uveřejněný mým kolegou- racionální jídelníček. Samozřejmě je nutné jíst jen potraviny, které snášíte. Pokud Vám nevyhovuje zelenina syrová- udělat si dušenou atd... Přeji Vám hodně zdraví a štěstí s dětičkama :-) Mirka Vošická

Monika - 11.06.2009 - 11:08 [ reagovat ]

Dobrý den, ráda bych se zeptala na cviky posilující břišní svaly. Mám ale výhřez meziobratlové ploténky, nemohu tudíž dělat všechny cviky. Děkuji

mirka vošická - 13.06.2009 - 15:36 [ reagovat ]

Dobrý den Moniko. Jak sama píšete, nemůžete dělat všechny cviky. Není vhodné Vám radit tímto způsobem. Pro doporučení cviků je nutné znát váš současný zdravotní problém- kde je výhřez, atd... Doporučuji se obrátit nejlépe na fyzioterapeuta, který Vám vhodné cviky poradí a zkonzultuje je s Vámi. Nevhodným cvičením byste si spíše mohla ublížit. Mirka Vošická

Filiú - 30.06.2009 - 13:36 [ reagovat ]

Chci se zeptat pokud dělám sedy-lehy s rotací trupu (levým ramenem se natáčí k pravému koleni ktere pokrcim a obracene)tak kdyz se natacim doleva posiluju spise svaly na levé straně břicha a nebo na pravé???:)Diky za odpoved

mirka vošická - 09.07.2009 - 10:45 [ reagovat ]

Dobrý den. Břišní svaly mají různou funkci a vykonávají jiné pohyby.... Pro podrobnější popis doporučuji nastudovat anatomii. Zjednodušeně se dá říci, že zevní šikmý sval břišní vykonává rotaci na opačnou stranu a vnitřní šikmý sval břišní rotace na tu samou stranu. Mirka Vošická

Evulinka - 02.07.2009 - 15:47 [ reagovat ]

Nevím co mám dělat.Chtěla bych mít krásnš,ploché bříško ale newím jak na to cvičím pořád a porád nic:-(

mirka vošická - 10.07.2009 - 08:47 [ reagovat ]

Dobrý den. Můžete dělat chybu v posilovíní, v nedostatku aerobní aktivit nebo nevhodné skladbě jídelníčku. Příčin může být více.... Doporučuji osobně cvičení a jídelníček probrat s odborníkem. Mirka Vošická

Monika - 19.07.2009 - 22:13 [ reagovat ]

Dobrý den, nikde jsem nenašla, jak dlouho by se mělo cvičit. Je lepší cvičit denně kratší dobu nebo 3-4krát týdně?

mirka vošická - 30.07.2009 - 19:59 [ reagovat ]

Přeji hezký den Moniko. Někdo uvádí, že posilovat břišní svaly se může každý den. Já se přikláním spíše k názoru, že břišní svaly se musí také regenerovat a tedy je doporučuji cvičit 3 až 4 x týdně. Ale setkala jsem se i s názorem, že se cvičí každý den. Mirka Vošická

Miroslava - 26.07.2009 - 17:17 [ reagovat ]

Dobrý den, vždy jsem byla oplácanější, ale souměrná, nyní jsem začala hodně chodit a jezdit na kole a zhubly mi nohy ale horní část těla zůstala. Chtěla jsem se tedy zeptat, je v pořádku pokud upravím jídelníček, budu stále jezdít na kole (aerobnejsi aktivita) a začnu posilovat bříško vytvaruje se mi? nebo jak na to, když nohy už chci nechat a horní partie shodit?děkuji velmi za odpověď

mirka vošická - 30.07.2009 - 20:04 [ reagovat ]

Přeji hezký den. Když se redukuje podkožní tuk, nikdy není možné ho cvičením a stravou redukovat lokálně. Někdo hubne snadněji v horní a někdo v dolní části těla. Pokud máte postavu ve tvaru jablka, doporučila bych stále dodržovat vhodnou skladbu stravy, aerobní aktivity a posilování bych zaměřila na horní partie (záda, hrudník, břicho, ruce, ramena...). Určitě bych neposilovala jen břišní svaly! Mirka Vošická

Verča - 27.09.2009 - 16:43 [ reagovat ]

dobrý den je mi jedenact let važím 50kg a měřím 140cm jak mam zhubnout?

DanushkQa(teenanager) - 22.01.2010 - 20:36 [ reagovat ]

vase rady a tipy jsou skvele ale bohuzel nemam balon a tak jsem si ho pujcila a cviky zkusila jste super a moooc jste mi pomohli Diky a ahoj

mirka vošická - 08.02.2010 - 12:46 [ reagovat ]

To nás velmi těší, děkuji! Mirka

artur - 22.01.2010 - 20:38 [ reagovat ]

jste fakt desny vase cviky jsou uplne trapny nevim jak to mohl nekdo vymyslet

mirka vošická - 08.02.2010 - 12:47 [ reagovat ]

Děkujeme za Váš názor. Mirka

Verča - 29.01.2010 - 21:08 [ reagovat ]

dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.. už asi 2 měsíce posiluji břišní svalstvo ale pořád nevidím žádné výsledky.. je mi teprve15 a nemám moc velká prsa, když držím nějakou dietu zhubnou mi a tomu se chci právě vyhnout..jím normálně.. snídaně svačin a oběd a nějakou malou večeři třeba ovoce nebo zeleni maximálně rohlík.. mohla by jste mi prosím poradit co mám dělat?.. nejsem obzvlášť tlustá jen oplácaná jediné co mám je bříško a stehna.. děkuji předem za odpověď.. jo a ještě nemám balon

mirka vošická - 08.02.2010 - 12:54 [ reagovat ]

Dobrý den Veroniko. V 15-ti letech držet diety mi přijde dost předčasné, pokud nemáte nadváhu! Důležitý je pravidelný pohyb a vhodná skladba stravy. Omezit sladké, smažená jídla, atd.... Konzumovat dostatek zeleniny, ovoce, celozrnných výrobků, tad... jít si s kamarádkami ven zaběhat, zaplavat... Cvičit je možno i bez balonu, pouze s vlastním tělem. Mirka Vošická

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy