Jdi na obsah Jdi na menu
  

Cviky na posílení břicha (1)

12.01.2008 l Mirka Vošická

Oblast břicha patří mezi nejproblematičtější tělesné partie a každé kilo navíc je zde znát. Proto bývají cviky na břišní svaly velmi vyhledávané a jsou častým tématem čtenářských dotazů.

V první řadě je však třeba opravit jeden rozšířený omyl - pouhým posilováním břišních svalů se přebytečný tuk v pase neodbourá. To znamená, že kdo chce mít vyrýsované břišní svaly, musí nejprve shodit tuk, který je zakrývá. Proto je nezbytné zařadit do svého cvičení i různé aerobní aktivity a upravit životosprávu, jinak se kýžený efekt nedostaví.

Nejvíce ochablá bývá dolní část břišních svalů, proto je dobré je cvičit jako první, pak by měly následovat šikmé břišní svaly a teprve nakonec horní část. Horní část navíc bývá u většiny lidí přetížená a zkrácená a proto by se měla zpočátku spíše protahovat.

Cviky na posílení břicha provádějte středně rychle a plynule (ne švihem), jedině tak zabírají opravdu svaly břišní a ne ohybače kyčle a zádové svaly.

Při cvičení je velmi důležité aktivovat příčný sval břišní a to pomocí správného dýchání - při výdechu se stahují spodní žebra dolu směrem k pupíku a oplošťují se břišní svaly.

1. Zkracovačky na zemi

Leh, nohy pokrčeny, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže pokrčeny rukama v týl, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev, ale držíme bederní část zad v neutrální poloze (neprohýbáme vpřed ani vzad). Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažením zejména břišních svalů a zakulacením zad, přitáhneme hlavu a trup ke kolenům. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy.

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu se zemí, břišní svaly stále v napětí a nohy chodidly na zemi.

2. Zkracovačky na zemi na šikmé svaly břišní

Leh, nohy pokrčeny, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže pokrčeny rukama v týl, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev. Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažením zejména břišních svalů a zakulacením zad, přitáhneme hlavu a trup ke kolenům. Zároveň s kulatým předklonem rotujeme trup a paže na stranu. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy.

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu se zemí, břišní svaly stále v napětí a nohy chodidly na zemi. Rotaci střídáme po jednom nebo více opakováních tak, aby výsledný počet byl na obě strany stejný.

3. Cvik na šikmé svaly břišní

Leh, nohy pokrčeny, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže pokrčeny rukama v týl, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev. Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažením zejména břišních svalů a zakulacením zad, přitáhneme hlavu a trup ke kolenům. Zároveň s kulatým předklonem rotujeme trup ramenem a loktem jedné paže (pravá) ke koleni opačné nohy (levá). Druhá noha (pravá) se současně napíná v koleni až do úplného natažení. S nádechem se vrátíme do výchozí polohy a to samé provedeme na stranu druhou.

Mezi opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu se zemí a břišní svaly v napětí. Po několika opakováních vyměníme nohy a rotaci provádíme na druhou stranu.

4. Sed-leh na zemi na šikmé svaly břišní

Leh, nohy pokrčeny, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže podél těla, dlaněmi vzhůru, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev, ale držíme lopatky na zemi. Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažením zejména břišních svalů odlepíme nejdříve lopatky, dále kulatým předklonem odlepujeme obratel po obratli až do sedu. Zároveň s kulatým předklonem rotujeme trup a paže na stranu.

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali břišní svaly stále v napětí, nohy chodidly na zemi a pánev oběma sedacími hrboly na zemi. Rotaci střídáme po jednom nebo více opakováních tak, aby výsledný počet byl na obě strany stejný.

5. Zkracovačky na šikmé svaly s přednožením

Leh, jedna noha pokrčena, druhá přednožena, hlava je v předklonu, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže pokrčeny rukama v týl, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev. Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažením zejména břišních svalů a zakulacením zad, přitáhneme hlavu a trup ke kolenům. Zároveň s kulatým předklonem rotujeme trup a paže na stranu přednožené nohy. S nádechem se vrátíme zpět do výchozí polohy.

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali bedra stále v kontaktu se zemí, břišní svaly stále v napětí. Po několika opakováních vyměníme nohy a rotaci provádíme na druhou stranu.

6. Vysouvání nohou (na dolní část břišních svalů)

Leh, nohy přednoženy a zkříženy, hlava je v prodloužení páteře, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, paže ve vzpažení mírně pokrčeny, dlaněmi vzhůru, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev. Nadechneme a spolu s výdechem pomocí maximálního stažením zejména břišních svalů odlepíme pánev od země a vysuneme nohy vzhůru.

Mezi jednotlivými opakováními dbáme na to, abychom udržovali břišní svaly stále v napětí.

7. Výdrž ve vzporu

Vzpor, hlava je v prodloužení páteře, bradu tlačíme dovnitř (nevysunujeme vpřed), ramena rozložena do strany a stažena dolů k bokům, napnutím břišních a stáhnutím hýžďových svalů podsadíme pánev, nohy u sebe, ruce na šířku ramen. V této pozici provádíme výdrž. Nezadržujeme dech, ale dýcháme plynule do hrudníku celou dobu výdrže. Ve výdrži můžeme setrvat libovolně dlouhou dobu, avšak s ohledem na techniku.

Jde o komplexní cvik s důrazem na břišní svaly, které jsou enormně namáhány. A proto v případě pocitu nepřekonatelné únavy břišních svalů, která způsobí jejich povolení a následné prohýbání bederní (spodní) části zad, je nutné výdrž ukončit. Tento cvik využívá techniku statického posilování, které se může provádět v několika sériích s odpočinkem nebo v kombinace s jiným cvikem, který využívá techniku dynamického posilování.

Cviky na posílení břicha (2)

Zhubnout, vytvarovat a zpevnit postavu však jde i jinak. Ve spolupráci s profesionálními trenéry fitness, fyzioterapeuty a výživovými specialisty, jsme pro vás připravili speciální program Hubnutí a tvarování postavy zaměřený na zpevnění problémových partií, zlepšení stravovacích návyků a redukci váhy.


Mirka Vošická je osobní trenérka a majitelka společnosti FITNESS OSOBNÍ TRENÉR (www.trener-fitness.cz)

DiskuzeCAPTCHA Image


[ Jiný obrázek ]


ivča - 14.06.2008 - 07:12 [ reagovat ]

ja protahuji bricho kazdy den!! tyto stranky sou vazne zajimave

mirka vosicka - 25.10.2008 - 14:06 [ reagovat ]

Re:Ivca Děkuji a schvaluji :-) M.

Hanka - 03.10.2008 - 15:25 [ reagovat ]

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat kolikrát denně a v jakém počtu je vhodné cvičit sklapovačky a za jakou dobu jsou vidět výsledky

mirka vosicka - 25.10.2008 - 14:10 [ reagovat ]

Re: Hanka Přeji hezký den Hanko. Počet opakování záleží jen na Vás a vaší zdatnosti. Povětšinou s klienty cvičíme 3 až 5 serií po 20 až 50opakováních. Vždy je důležité, aby cvik byl prováděn technicky správně (nepřetěžoval se krk a bedra!). Pokud máte na mysli ploché a vyrýsované břicho- samozřejmě také záleží na množství podkožního tuku. Svaly jsou pod tukem. Vyrýsování se také odvíjí od genetických dispozic. Někdo má vyrýsované ruce a někdo zase břicho :-) Tedy nemohu říci, za jak dlouho budete mít viditelné výsledky Vy. Ale mohu říci, že jsem cvičila s klientkou, která za 3 měsíce zhubla 10cm v pase (hlídala si stravu a 5 x týdně sportovala). Přeji hezký den Mirka Vošická

Věra - 21.11.2008 - 15:26 [ reagovat ]

Ahoj Mirko, chtěla jsem se zeptat na velikost balonu. Měřím 175cm a balon mám 65 cm. Nevadí to? Chci cvičit na záda a břicho. Zatím jsem cvičila bez balonu ale mám bolesti v kříži.

mirka vosicka - 21.11.2008 - 16:52 [ reagovat ]

Re: Věra Dobrý den Věro. Máte na svou výšku malý balon. Určitě spíše 70cm průměr.Nepamatuji si přesně rozmezí, ale je to uvedeno na obalu krabice. Měli by Vám poradit v obchodě. Přeji hezký víkend Mirka Vošická

Marika - 24.12.2008 - 23:17 [ reagovat ]

dobrý den já bych se chtěla zeptat,já nemůžu chodit do fitka ale potřebuju zhubnout na zadku ve sethnách na břiše a v bocích.Není na to nějaký zaručeně účinný cvik?

mirka vosicka - 31.12.2008 - 17:17 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Mariko. Žádný zaručený cvik není :-) Na každého zabírá něco jiného. Proto doporučuji vyzkoušet kombinaci různých cviků. Je vhodné partii zatížit z několika stran a různou intenzitou. Také je důležité kardio a správná skladba stravy. Přeji hezký nový rok Mirka Vošická

joey - 01.02.2009 - 16:06 [ reagovat ]

dobrý den, je mi 16 let a už odmalička mám problémy s páteří - skolióza. chtěla bych si dát nějak dopořádku právě to bříško a po cvicích jako jsou sklapovačky apod. mě bolí záda...tak jsem se chtěla zeptat, které cviky by byly pro mne vhodné a nezatěžovaly by záda? Díky moc :)

mirka vosicka - 03.02.2009 - 21:26 [ reagovat ]

Re: Dobrý den. Spíše bych doporučila nechat se instruovat od odborníka o vhodné technice cvičení. Je možné, že cviky necvičíte technicky správně! Doporučuji nechat si sestavit cvičební plán, který Vás odborník naučí (fyzioterapeut či zkušený osobní trenér). Je nutné posílit nejen břišní svaly, ale také zádové + optimálně aktivovat svaly hluboké (podél páteře) atd. Mirka Vošická

magda - 19.02.2009 - 20:00 [ reagovat ]

Cvičím celkem pravidelně pomalu začínají být vidět výsledky, ale poslední dobou mám po cvičení velký hlad a chuť třeba na maso, salám... Samé nezdravé věci. Není nějaký trik jak tyto chutě oklamat?

Radek Mirovský - 21.02.2009 - 15:29 [ reagovat ]

Dobrý den, chutě na něco mohou být způsobeny rozložením energie. Většinou ženy mají tendence k energetické podvýživě. Prakticky to vypadá tak, že po probuzení si hubnoucí žena dá k snídani polovinu jablka a další jídlo má za 4 až 5 hodin. Je to třeba jeden nízkotuřný jogurt. A k věčěři 5 ředkviček, což je samozřejmě špatně. To pak vzhledem k častým hypoglykémiím se organismus o potravu začne hlásit výše zmíněnými chutěmi. Takže se ujistěte, že hlavně první část dne (první tři jídla máte dostatek energie hlavně v podobě komplexních sacharidů). To může být jedna příčina. Další může být, když začnete měnit stravovací režim, tak je tělo na něco dlouhodobě na něco zvyklé. Takže při jakékoliv změně se ozve. Ale je to otázka času, kdy si zvykne na nový režim. Za pár týdnů to většinou zmizí. Na konec Vám jen napíšu, že na mase nevidím nic nezdravého v případě, že se jedná o libové bílé maso, není ho příliš velká porce a je kvalitně tepelně upravené. Naopak s konzumací uzenin je lepší skončit. Hezký den. Radek Mirovský

Nika - 25.02.2009 - 15:14 [ reagovat ]

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda-li mi budou stačit tyto cviky,abych trošinku zarovnala své bříško.Je mi 16 let od malinka jsem úplně plochá a poslední dobou mi nějak přirostlo bříško.Asi to bude v rodině.?!Mamka i babička takové škaredé břicho mají.Prosím poraďte mi jak dlouho mám cvičit,kolikrát denně a za jak dlouho bych mohla poznat změnu?Předem děkuji za odpověď Nikol

mirka vosicka - 26.02.2009 - 13:37 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Niky. Píšete, že je Vám 16-náct let. V tomto věku se postava mění do ženských tvarů. Čili změn na postavě zaznamenáte nejspíš víc. Nestresujte se, pravidelně sportujte, vhodně se stravujte a všechno bude v pořádku. Zkuste nějaké posilující cvičení v kolektivu s kamarádkou. Určitě Vás to bude bavit a břišní svaly se Vám hezky vytvarují a nejen ty :-) Mirka

julie - 15.03.2009 - 17:52 [ reagovat ]

Dobrý den, jsem 6 týdnů po porodu a chtěla bych se zbavit tzv"barokního špeku" v dolní části břicha děkuji

Nika - 28.12.2014 - 00:08 [ reagovat ]

Moc hezký článek.. ale mám dotaz za kolik dní nbo mesícu je videt změna a kolik se jich má dělat ? :) děkuji Nika

julie - 15.03.2009 - 18:13 [ reagovat ]

do jaké míry je obezita ovlivněna geneticky? V rodině jsou všichni obézní já však nechci být.V těhotenství jsem přibrala 17kg shodila jsem 10kg do 5týdnu po porodu, ale teď se mi váha zastavila.Poradila byste mi jak hubnutí znovu nastartovat?Děkuji Julie

julie - 16.03.2009 - 11:28 [ reagovat ]

Dobrý den, ještě k mým včerejším dotazům chci dodat, že ač jsem teprve 5týdnů po porodu-nekojím.Před 9lety jsem prodělala plastickou operaci prsou z důvodu asymetrie(rozdíl 8cm)operaci hradila všeobecná pojišťovna, tudíž operace nedopadla zrovna nejlépe.Proto nekojím.Mohu tedy už shazovat přebytečná kila.Ještě 7kg:-(jak ale na to?Upravila jsem si jídelníček hned po porodu snažím se ale zastavilo se to.Můžete mi poradit nějaké ty cviky nebo systém na schození barokního špeku čili pneumatiky? Předem děkuji Julie

mirka - 16.03.2009 - 21:17 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Julie Blahopřeji Vám k miminku :-) Mohu mluvit z vlastní zkušenosti, že redukce váhy po těhotenství není až tak jednoduchá. Je nutné si uvědomit, že jste po porodu krátkou dobu! Přibývala jste a tělo se vám měnilo (i hormonálně) po dobu 9 měsíců. Chápu, že nyní, když se Vám narodilo zdravé miminko, chcete být jako před těhotenstvím. Dejte tomu ale čas.... starost o miminko je velmi vyčerpávající a bylo by nesmyslné se teď pustit do velmi intenzivního cvičení. Je nutné, aby cvičení bylo pozvolné, pravidelné a postupně si přidávat na intenzitě. Jako jídelníček můžete dodržovat náš tip v sekci výživa. Co se týká pohybu- nejlépe je cvičit, alespon z počátku v jiném prostředí (pro motivaci), je vhodné fitko nebo jít na aerobick, plavat atd.... Mám zkušenost, že cvičení doma není tak efektivní. Samozřejmě záleží na Vás, co vyhovuje Vám. Já bych doporučila 2 až 3 x týdně posilování(dle vaší zdatnosti) a 1 x týdně třeba spinning (samozřejmě dle svých možností). Také každý den procházky s kočárkem v rychlejším tempu. Co se týká genetiky- samozřejmě genetické dispozice hrají velkou roli. Záleží jen na Vás, jak se svojí postavou naložíte a jak se Vám bude vracet do původních tvarů Je nutné brát, že po porodu postava není stejná jako před těhu. Dokonce může být i hezčí. Julie, držím palce, ať jste zase spokojená se svojí postavou a jste mamina v pohodě :-) Mirka Vošická

iva - 25.03.2009 - 14:52 [ reagovat ]

co mam delat abych na brisku mela tak zvane BUCHTICKY dekuji za info

mirka - 29.03.2009 - 16:25 [ reagovat ]

Re: Dobrý den Ivo. Jaké budeme mít svaly ovlivňují i naše genetické předpoklady. Někdo břišní svaly nevyrýsuje ani intenzivním cvičením, ale krásně vyrýsuje ruce a někdo má zase břicho samé bochánky :-) Cesta k takovému břichu, pokud máme k tomu předpoklady je redukce podkožního tuku a vypracování svalů v těchto partiích :-) Mirka Vošická

Petra - 04.04.2009 - 17:32 [ reagovat ]

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 36 let, nejsem obézní /celý život mám 39-43 kg/, ale mám povislé břicho, mám pocit , že po porodu /před 5 lety/ to nebylo tak viditelné jako nyní.Podle informací na netu nelze toto upravit cvičením, pouze chirurgicky.Mohu Vás poprosit o Váš názor a zkušenosti.Děkuji mnohokrát.

mirka - 10.04.2009 - 20:04 [ reagovat ]

Dobrý den Petro. Pokud máte povadlou kůži, opravdu cvičením se toto nezlepší. Cvičením se dá zredukovat podkožní tuk a posílit svalstvo. Dle vašich údajů jste štíhlá. Myslím si, že vhodné oblečení a spodní prádlo Vám zvedne sebevědomí. Pokud Vás toto trápí, zkuste se poradit s nějakým plastikem. Jistě Vám poradí, jak toto řešit. Mirka

monika - 23.04.2009 - 23:15 [ reagovat ]

Milá Petro, pokud opravdu vážíte tolik, co jste napsala, je mi s podivem, že se tu nad tím nikdo nepozastavuje. 35 kg váží moje velmi štíhlá 11-letá dcera (146cm výška). Moje nejštíhlejší (opravdu velmi hubená) kamarádka váží totéž, co její pes ridgeback - kolem 50 kg. Skutečně vážíte 40 kg??

mirka vošická - 26.04.2009 - 19:38 [ reagovat ]

Dobrý dn Moniko. Máte úplnou pravdu. Při přečtení dotazu jsem si toto vůbec neuvědomila. Paní uvedla velmi nízkou váhu. Troufla bych si říci, že tato váha je až pod hranicí normálu. Mirka Vošická

mirka vošická - 26.04.2009 - 19:41 [ reagovat ]

Dobrý den Petro. Omlouvám se, při přečtení Vašeho dotazu jsem si neuvědomila, že uvádíte hmotnost 39kg. Petro, opravdu vážíte tolik kg nebo jste se přepsala? Pokud je Vaše hmotnost takto nízká, kolik měříte cm? Mirka Vošická

Simona - 06.05.2009 - 13:38 [ reagovat ]

Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor a radu. Měřím 173 cm a vážím 64 kg. Ráda bych zhubla ještě asi 4 kg. Upravila jsme si jídelníček, chdím 1 x týdně cvičit pilates a 1 x týdně cvičím aqua aerobic. myslíte, že toto cvičení je dostačující? a dále bych se chtěla zeptat - potřebovala bych se zbavit tuku - špeků :)) v oblasti pasu na bocích, jaké cviky mám dělat? děkuji moc za Váš čas a odpověď Simona

mirka vošická - 08.05.2009 - 09:56 [ reagovat ]

Přeji hezký den Simono. Tipy na cviky těchto partií naleznete v sekci fitness. Co se týká pohybových aktivit, které uvádíte- cvičením Pilates si zpevníte postavu, ze zdravotního hlediska je toto výborné cvičení. Bohužel se jím nehubne tak, jak byste chtěla. Doporučila bych si k Pilates a aerobicku přidat alespoň 1 x týdně například běh nebo jinou aerobní aktivitu. Tato aktivita by měla být intenzivnější, abyste se pohybovala ve své aerobní zoně. Simono, žádné cviky ani rady nejsou univerzální. Vždy je nutné vyzkoušet na sobě. Někomu by stačila pohybová aktivita jakou máte vy a pro jiného je to málo. Je tedy nutné vyzkoušet na sobě, co zabírá :-) Pokud máte upravený jídelníček, pravidelný a dostatečný pohyb, změna na postavě je většinou viditelná cca po 3 měsících. Mirka Vošická

Janča - 08.05.2009 - 20:00 [ reagovat ]

Dobrý den,chtěla bych poradit ne jenom ohledně zpevnění břicha,stehen a zadečku ,ale chtěla bych dostat dolů alespoň 5 kg.Jsem 158/60.Děkuji za radu a přeji krásný víkend

mirka vošická - 23.05.2009 - 14:33 [ reagovat ]

Dobrý den Jančo. Pokud chcete hubnout podkožní tuk, je velmi důležité upravit si hlavně jídelníček. Je vhodné nechat si jídelníček individuálně sestavit, aby byl efektivní. Samozřejmě dostatečná pohybová aktivita. Mirka Vošická

alisek - 13.05.2009 - 21:30 [ reagovat ]

béééé

alisek - 13.05.2009 - 21:32 [ reagovat ]

Omlouvám se za to bééé to moje mála sestřička....Vaše stránky se mi moc líbí :-)

mirka vošická - 23.05.2009 - 14:34 [ reagovat ]

Děkujeme :-)

Alexandra - 15.05.2009 - 13:15 [ reagovat ]

Dobry den!Zacala jsem dělat sklapvačky abych si zpevnila břicho ale chci se taky zbavit červených čar,ktere se mi dělají na břichu když sedim tak bych chtěla poradit jak se jich zbavit.Moc Vám děkuji!

mirka voická - 23.05.2009 - 14:37 [ reagovat ]

Dobrý den Alexandro. Pokud máte na mysli, červené čáry na břiše, které vznikají tím, že se kůže dotýká, tak s tím nic neuděláte :-) Jedině, pokud byste neseděla. Toto je normální reakce kůže na dotýkající se plochu :-) Mohu Vás ujistit, že toto má každý Mirka Vošická

Bára - 08.03.2015 - 11:49 [ reagovat ]

Dobrý den, mohu Vás ujistit, že tyto čáry opravdu nemá každý. Ze svého pozorování jsem zjistila, že spíše téměř nikdo. Mám stejný problém a také bych ráda věděla jak se jich zbavit. Zdravě se stravuju už několik let a pravidelně cvičím taky už 2 roky. Opravdu se jich nedá zbavit....Prosím tedy taky o radu. Děkuji :-)

Štěpánka - 30.09.2017 - 05:42 [ reagovat ]

Myslím, že to může být hrbením..já mám skoliózu a často sedím zhrbená k tomu patří určitě i to, že se nedýchá do břicha. Já cvičím a mám to také a vím, že to mám od toho že se vždy hrbím, když sedím.

Alexandra - 19.05.2009 - 21:20 [ reagovat ]

Moc vás prosím o odpověd!DĚKUJU

Karin - 02.06.2009 - 12:47 [ reagovat ]

Dobrý den...Chtěla bych si trochu vypracovat bříško,poněvadž už měsíc jsem doma kvůli těžké zlomenině kotníku (hlavně musím ležet) a na břichu se to začlo projevovat....Zanedlouho mi budou sunavat sádru,ale já ještě potom minimálně 2 měsíce nebudu moct chodit do fitka a thak....Thak se chci zeptat jestli nejsou nějaké jiné cvičení na doma.....

mirka vošická - 05.06.2009 - 21:08 [ reagovat ]

Dobrý den Karin. Je spousty cviků, které můžete cvičit doma... v leže na zádech, v leže na břiše, v sedě na židli...Tipy na cviky naleznete v ostaních článcích. Jistě si vyberete, pokud si články podrobně prohlédnete. Mirka Vošická

Petra Hylova - 08.06.2009 - 08:36 [ reagovat ]

Dobrý den, vím, že už se před časem tento dotaz v diskusi objevil, ale přesto - jaké cviky se dají provádět na rotaně? Je vše pouze ve stoje nebo existují také cviky, které se dají provádět v sedě? Dají se cviky kombinovat s rukama? Pouhé točení ze strany na stranu mě příliš nebaví..., určitě mě chápete. Děkuji za Vaši reakci. S pozdravem Petra

mirka vošická - 09.07.2009 - 10:38 [ reagovat ]

Přeji hezký den. Já osobně jiné cviky než rotace ve stoje neznám. Dá se měnit poloha rukou, tím se mění páka a tedy náročnost rotace. Mirka Vošická

Alexandra - 10.07.2009 - 19:21 [ reagovat ]

Dobrý den tady zase Alexandra!Ještě se chci zeptat na ty cervené čáry,protože kdyz vstanu tak mam tři červené čáry pod sebou a hodně holek to nemá.mMě příjde,že to normalní není.Promiňte ze obtěžuju.Pěkný den a moc vám děkuji!

mirka vošická - 28.07.2009 - 10:37 [ reagovat ]

:-) Alexandro, v tom případě se budete muset sejít osobně s lékařem, který Vám čáry zhodnotí a zkontroluje. M.

Lenka - 19.07.2009 - 14:25 [ reagovat ]

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu jaké cviky na břicho nejlépe cvičitv mém případě.Jsem po dvou porodech (7 měsíců po druhém) a nyní mám už opravdu břicho velmi vypouklé,ale nejen ve spodní části,začíná již v oblasti žaludku a mám pocit,že je větší než bezprostředně po porodu.Vypadám jako těhotná.Jinak nejsem nijak obézní ani štíhlá,měřím 170cm,vážím 68kg.Váhový přírůstek z těhotenství jsem shodila.Nejde mi o vyrýsování svalů na břiše,ale výrazné zpevnění a zatažení.Moc děkuji.

mirka vošická - 28.07.2009 - 10:42 [ reagovat ]

Dobrý den Lenko. Hodně lidí má výrazně oslabený příčný sval břišní- ten tvoří tzv.břišní lis. Při jeho oslabení mohou být výrazné potíže se zády a povolené břicho. Jeho aktivace je složitější a hůře se teoreticky popisuje. Tedy bych Vám doporučila nechat si poradit od fyzioterapeuta nebo zkušeného cvičitele, který Vám názorně vsyvětlí, jak co nejlépe tento sval aktivovat. Po těhotenství to není nic neobvyklého. Pokud bysta byla z Prahy, mohu Vám domluvit schůzku s naším fyzioterapeutem. Mirka Vošická

Kamila - 09.08.2009 - 19:35 [ reagovat ]

Ahoj,mám problém s bederníma pánvičkama.Záda mě bolí jako čert.Doporučili mi posílit břišní svaly,že by to mělo pomoci.Jen nevím jaké cviky použít aby to nebylo ještě horší. Prosím poraďte.Kamila

mirka vošická - 17.08.2009 - 10:00 [ reagovat ]

Dobrý den Kamilo. Je nutné posílit hlavně tzv.hluboký stabilizační systém těla. Jedná se o soubor svalů, který tvoří vnitřní oporu těla. Z břišních svalů je to hlavně příčný sval břišní. Pokud máte potíže se zády, doporučila bych se obrátit na fyzioterapeuta nebo zkušeného osobního trenéra, aby Vás zaučil v nácviku aktivace těchto svalů. Chybným cvičením si můžete uškodit. Mirka Vošická

Renča - 11.08.2009 - 18:23 [ reagovat ]

Dobrý den, měřím 1,62m a vážím 63kg. Zdá se mi, že pořád jde váha nahoru..začlo to od té doby, co jsem začla brát antikoncepci, tu jsem však změnila, ale váha nechce zastavit, tak 3-4x denně jím, ale skoro vůbec nepiju..max půl litr za den.Potřebovala bych do listopadu schodit..jak břicho, tak stehna. Aspoń 5 kg. Máte nějaké výborné cviky, které můžu cvičit dom? V jakých intervalech a kolikrát za den? Děkuji za odpověď

mirka vošická - 17.08.2009 - 10:05 [ reagovat ]

Dobrý den Renato. Redukce hmotnosti- hlavně tuku, je komplex několika věcí- hlavně správně vyváženého jídelníčku, dostatku pohybové aktivity a odpočinku. Tedy žádné zárzčené cviky pro redukci neexistují!Doporučuji poradit se s výživovým odborníkem ohledně stravování- neopomíjet kvalitní pitný režim. Nechat si sestavit vhodný trénink a dostatečně odpočívat. Mirka Vošická

Renča - 11.08.2009 - 18:23 [ reagovat ]

Dobrý den, měřím 1,62m a vážím 63kg. Zdá se mi, že pořád jde váha nahoru..začlo to od té doby, co jsem začla brát antikoncepci, tu jsem však změnila, ale váha nechce zastavit, tak 3-4x denně jím, ale skoro vůbec nepiju..max půl litr za den.Potřebovala bych do listopadu schodit..jak břicho, tak stehna. Aspoń 5 kg. Máte nějaké výborné cviky, které můžu cvičit dom? V jakých intervalech a kolikrát za den? Děkuji za odpověď

Kristýna - 08.09.2009 - 16:53 [ reagovat ]

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kolik opakování jednoho cviku je potřeba a jak často se musí cvičit?Děkuji Kristýna

mirka vošická - 09.09.2009 - 12:41 [ reagovat ]

Dobrý den Kristýno. Počet opakování záleží na dodržení správné techniky při cvičení. Tedy je vhodnější začít s menším počtem opakování a postupně opakování přidávat( cvičit správnou technikou). Zkuste například 3 serie po 15 až 20-ti opakováních. Možno cvičit ob den. Hezký den přeji Mirka Vošická

Jája - 03.10.2009 - 18:06 [ reagovat ]

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,mám 18 měsíčního syna a do roka jsem ho kojila a má váha šla pěkně dolu.Teď syna nekojím a během půl roku jsem nabrala 11 kg. Nevíte prosím co je tím příčinou.Přitom můj jídelníček je stále stejný.Má váha je nyní 80 kg a měřím 164 cm

Dáša - 05.10.2009 - 22:53 [ reagovat ]

Já stále nevím, jak se má cvičit v oněch sériích? Zatím čtu všude jen o sériích, ale žádné bližší vysvětlení, jak to provádět. Má se série hned opakovat po chvilce odpočinku, nebo až po jiném cviku, nebo jinak? Například 3 série po 20 opakováních - co to konkrétně znamená? Čím jednotlivé série prokládat? Mohl by mi to prosím někdo podrobně vysvětlit? Děkuji

Nikola - 23.10.2009 - 14:49 [ reagovat ]

Dobry den.Chtela bych se Vas zeptat a poprosit o radu.Jsem po poporodu uz 4 a pul mesice a nemuzu schodit a nebo lepe receno zbavit se povoleneho briska.Mohla by ste mi poradit co muzu jist a co jist nemuzu a jake cviky?A kolikrat dene?Predem dekuji za odpoved a za radu s pozdravem Nikola

Lucka - 30.11.2009 - 19:28 [ reagovat ]

Dobrý den,mám problém s brichem.Chodím tak jednou týdně cvičit do posilky,občas si udělám cviky doma na břicho...nepřejídám se...a nemůžu ho shodit...myslím si že je to právě ten podkožní tuk,co mi brání v tom abych si břicho vycvičila...protože za celou dobu co chodím cvičit mám vše zpevněné a jen břicho ne...a také mám boky,leze mi to přes kalhoty:)nevím co s tím mám dělat,nebo jaké cviky provádět.Mohla by jste mi poradit??jinak měřím 176 a vážím 57kilo...hubeńour s břichem:(děkuji moc za radu

mirka vošická - 31.12.2009 - 12:49 [ reagovat ]

Dobrý den Lucko. Dle údajů, které uvádíte, jste velmi štíhlá. Píšete, že cvičíte 1 x týdně v posilovně. Doporučila bych zařadit do svého režimu aerobní aktivity, kdy budete mít vyšší tepovou rekvenci. Mohl by se Vám spálit více podkožní tuk a hlavně zlepšit fyzická kondice. Také je možné, že nemáte zpevněný příčný sval břišní a břicho máte vyklenuté vpřed. O správné technice cvičení pro aktivaci HSS, naleznete na www.trener-fitness.cz v sekci Media-Betynka. Mirka Vošická

Lucie - 07.12.2009 - 18:50 [ reagovat ]

Dobrý den,ctěla bych se zeptat za jak dlouho budou vidět výsledky a kolikrát denně je vhodně cvučit a jak dlouho?

mirka vošická - 31.12.2009 - 12:39 [ reagovat ]

Dobrý den Lucie. Výsledky se odvýjí od výchozího stavu. Tedy jakou máte fyzickou kondici, jaké množství svalové hmoty, podkožního tuku.... Mohu říci, že velmi viditelná změna na postavě je už po 3měsících pravidelného cvičení cca 4 x týdně, spolu s optimální úpravou jídelníčku. Mirka Vošická

Janinne - 01.01.2010 - 17:19 [ reagovat ]

Dobrý den..chtěla bych se zeptat jak mám nejlépe zhubnout,a kolikrátcvičit když je mi 13let...žádné diety zásadně nedržím!!měřím 167 a vážím 74..je to moc:(( proto sem se rozhodla s tím mým břuchem něco dělat! :) prosím o radu.....

Laduš - 06.01.2010 - 21:09 [ reagovat ]

Dobrý den, zacínám cvičit podle vašcih cviků a musím říct, že mi dávají pěkne zbrat .)chtěla bych se zeptat, jak cvičíte ve třech seriích, zda děláte postupně všechny cviky za sebou a celé kolecko opakujte 3krát, nebo cždy jeden cvik po 3seriích a pak jdete ke druhému? Díky

mirka vošická - 08.02.2010 - 12:59 [ reagovat ]

Dobrý den. Nemusíte cvičit všechny cviky najednou. Můžete si vybrat jen 3 cviky a cvičit je po jedné serii od každého cviku, takové kolečko. Nebo můžete cvičit jeden cvik po 3 nebo i 5ti seriích.... záleží na Vás. Mirka Vošická

anička - 07.02.2010 - 21:43 [ reagovat ]

Dobrý den,chi se zeptat,cvičím asi měsíc na abroketu,každý den asi 20 min.,kromě toho nějaké kliky,a přidala jsem půl hodiny na orbitreku. Potřebovala bych shodit hlavně břicho.Jenže chodím na celý den do práce,takže cvičím až večer.Je to vhodné?

mirka vošická - 08.02.2010 - 13:48 [ reagovat ]

Dobrý den Aničko. Odpovídala v poradně. Mirka

blablabla - 26.02.2010 - 17:51 [ reagovat ]

blalalalalla

kuakau - 07.03.2010 - 11:10 [ reagovat ]

souhlasím s blablabkla:D je to tady na hovnooooo

Simča - 11.04.2010 - 01:36 [ reagovat ]

Dobrý den, všichni říkají, že jsem štíhlá, ale já se sebou spokojená nejsem, proto se chci zeptat, jak bych měla jíst, aby jsem zhubla, ale aby jsem měla i nějakou energii, protože závodně plavu. Předem děkuji.

Klaruše - 18.04.2010 - 11:30 [ reagovat ]

Dobrý den, je mi 17let měřím 164 a vážím cca 54kg a mívám nafouklé břicho někdy si připadá jak těhotná (:D)nevíte čím to je?děkuji Klára :)

klaruše - 19.04.2010 - 21:52 [ reagovat ]

zvláště když vypiji za den např ty 2 litry.

martin - 09.06.2010 - 22:39 [ reagovat ]

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat je mi 19 let a kolem pupíku mám 98cm a chtěl bych to schodit a zpevnit břicho a tak se vás chci zeptat jestli byste mi neporadila nějaký plán na hubnutí a vyrýsování bříška :-) A hlavně kolikrát ty cviky opakovat a kolik sérií atd ... Děkuju moc za radu :-)

Petra - 18.06.2010 - 08:37 [ reagovat ]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký cvik je nejvýce účinný na zhubnutí bochánků mezi pasem a bokama. Děkuji moc. Petra

Janina - 24.06.2010 - 08:08 [ reagovat ]

Dobrý den, chtěla jsem vás požádat o radu. Jsem tři měsíce po porodu (akutní císařský řez), všechna kila šla kojením a procházkami sama dolů, to je v pořádku,ale zůstalo mi trochu bříško, které bych ráda stáhla,aby bylo zase ploché. Uvádím, že jsem vždy hodně sportovala - před těhotenstvím jsem běhala asi osm let i deset kilometrů denně. Příští měsíc chci zase začít trošku běhat, ale opatrně, protože kojím. jaké cviky jsou pro mě na stažení bříška vhodné? Děkuji, s pozdravem Jana

anča - 23.07.2010 - 23:11 [ reagovat ]

dobry den ja jsem docela hubena ale chci posilovat ale bojim se ze jeste vic zhubnu kdyz si chci zpevnit hlavne brisko a ne zhubnout jsou na to nejake cviky?? dekuji

Michaela - 04.08.2010 - 18:01 [ reagovat ]

Mam 4 porody za sebou a zustalo mi velke bricho,myslite ze mi cviceni pomuze?Dekuji za radu.

lucie - 11.08.2010 - 12:02 [ reagovat ]

dobrý den dámy je to tu vše zajímavé a já vám také porádím podívejte se na tuto stránku Fithall.cz jsou tam cviky online které můžete cvičit v pohodlí domova podle trenéru a zadarmo.já sem pravidelně každý den cvičila a zhubla sem 3kila za tyden opravdu to funguje.a to sem dokonce jedla podle svych stalych navyku:-)

ZUZKA - 30.08.2010 - 15:10 [ reagovat ]

JAKE CVIKY MA CVICIT MUJ 10LETY SYN MERI 150CM A VAZI 53KG MA PROBLEM SE STITNOU ZLAZOU A MA HODNE POVOLENE BRICHO POTREBUJE CVIKY NA ZPEVNENI DEKUJI

franta ma rad trabanta - 08.10.2010 - 17:39 [ reagovat ]

dobry den chtel sem se zeptat,pokavad budu denne svicit doma na zemi brisni svaly...3-5x serie, 50opakovani..za jak dlouho bude neco vydet...nesjem tlusry vubec spise hubeny..a jaky typ na sikme svayl jen nejucinejsi .. napsite cislo..jaky myslite tady co udavate :)) dekuji mcokrát :)))

Šárka - 07.01.2011 - 16:34 [ reagovat ]

Skvělé děkuju moc to pomáhá ;-)

Jiřina - 24.01.2011 - 15:32 [ reagovat ]

Dobrý den :) Zaujaly mě Vaše stránky a obracím se na Vás s žádostí o radu. Je mi 42 let a mám již velké děti. Od porodů mě trápí nepěkné, vytahané břicho se spoustou strií. Myslíte, že je možné jej vytvarovat vhodnou stravou a pravidelným cvičením? Nebo už nemám šanci, když jsem po porodech necvičila? Děkuji za odpověď Jiřina

Veronika - 24.01.2011 - 19:22 [ reagovat ]

Dobrý Den,chtěla jsem se zeptat kolikrát deně a jak dlouho..?..a kdy sou takové změny vidět..? Děkuji

terin - 06.02.2011 - 20:59 [ reagovat ]

Myslím si že nejlepší posilování jak břicha tak celého těla je Zumba.Zumba je sportovní aktivita, spočívající v kombinaci posilovacích cviků a tanečních kroků za doprovodu latinsko-americké hudby. Kombinují se taneční prvky z rychlých a vášnivých tanců, jako je salsa, merengue, samba, mambo, flamenca či tanga) s posilovacími cviky do sestavy a v kratších či delších intervalech opakuje za doprovodu živé a rytmické latino-americké hudby.U zumby nelze říct, jestli jde o tanec nebo o cvičení. Je to totiž obojí. Kombinují se taneční prvky z rychlých a vášnivých tanců, jako je salsa, merengue, samba, mambo, (v pokročilých kurzech i flamenca či tanga) s efektivními posilovacími cviky. To celé se zakomponuje do sestavy a v kratších či delších intervalech opakuje, navíc za doprovodu živé a rytmické latinskoamerické hudby.Jedna lekce zumby většinou trvá jednu hodinu. Na začátku je potřeba tělo rozehřát a rozcvičit, proto instruktorka volí pomalejší hudbu i sestavu. Postupem času se tempo zrychluje, kroky jsou náročnější a zhruba v půlce hodiny je hudba i sestava nejrychlejší. Úspěchem zumby je totiž střídání pomalejšího a rychlejšího tempa, díky čemuž se do cvičení správně zapojí všechny svaly i partie a dochází k řádnému spalování tuků. Při cvičení zumba se využívají základní kroky salsy (rychlý tanec populární v Americe), reggaetonu (rytmy bubnů), merengue (svižný tanec z Dominikánské republiky), samby, mamba, flamenca, tanga a další jim podobné. Opakují se v krátkých intervalech a nakonec se poskládají do sestavy. Do té jsou zároveň zakomponované efektivní posilovací cviky. To všechno za živé a rytmické latinskoamerické hudby.Druhy lekcí * Zumba Basic Steps Level 1 – základní kroky zumby, zahrnuje tance salsa, cumbia, reggeaton, merengue. * Zumba Basic Steps Level 2 – více tanečních stylů, a to belly dance, samba, tango, flamenco. * Zumba Gold – zumba určená aktivním seniorům, osobám s nadváhou, po úrazech, méně nadaným tanečníkům nebo těhotným ženám, kde se vyžaduje mírnější přístup při cvičení. Odnoží Zumby Gold je také Zumba Gold Chair class, která se zaměřuje na zdravotně postižené. * Zumba Toning – kombinace poslilovacích a tanečních prvků za účelem spalování kalorií a zároveň tvarování těla, při cvičení se používají malé činky. * Aqua Zumba – Zumba vhodná například pro lidi po nemoci nebo jako rehabilitace, jelikož cvičení ve vodě je pro tělo příjemnější. * Zumbatomic – cvičení určené dětem od 4 let do 12 let. V tuto chvíli není v ČR dostupný příslušný workshop a proto si nejprve ověřte, zda je Zumbatomic ve vašem okolí tou pravou, certifikovanou Zumbou pro juniory. Povolenou alternativou je "Zumba pro děti", kterou smí provozovat Zumba instruktor do doby, než bude v Čechách Zumbatomic workshop. Opravdu je to skvělé a sama sem s tím zpokojená zhubla jsem 5 kg.

Katka - 27.03.2011 - 18:58 [ reagovat ]

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jaké jsou vhodné cviky na břicho a zadek při začátečním a pokročilém těhotenství.Děkuji Katka

souckovaha.na@seznam.cz - 06.05.2011 - 12:36 [ reagovat ]

cxyxc

Denis - 08.05.2011 - 16:08 [ reagovat ]

Ahoj chtel bych se zeptat je mi skoro 14 a mam problem s nadvahou (86)kg naka rada na cviceni jak co nejrychlejc zhubnout??dik za odpoved

Nela Majerová - 28.05.2011 - 19:37 [ reagovat ]

Dobrý den, poradila byste mi nějaké OPRAVDU ÚČINNÉ cviky na spodní část břicha a boky ?? Je mi 13 a chtěla bych si tyto partie do léta ještě trochu vytvarovat =) Děkuji

44 - 29.05.2011 - 13:59 [ reagovat ]

lko

Katka - 29.05.2011 - 14:02 [ reagovat ]

DOBRÝ DEN,můžu pravidelně začít cvicit i v mých 11 letech? díky za odpoved:D

Klára - 01.06.2011 - 20:08 [ reagovat ]

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, když chci zhubnout a denně cvičím posilovací cviky na břicho a jezdím na rotopedu a 2x týdně trénink (volejbal) a jím zdravou stravu a snažím se pravidelně stravovat(občas to nejde díky škole). Stačí to k tomu abych zhubla? nebo mam dělat ještě něco víc? abych zhubla rychleji? Děkuji.

Klára - 01.06.2011 - 20:09 [ reagovat ]

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, když chci zhubnout a denně cvičím posilovací cviky na břicho a jezdím na rotopedu a 2x týdně trénink (volejbal) a jím zdravou stravu a snažím se pravidelně stravovat(občas to nejde díky škole). Stačí to k tomu abych zhubla? nebo mam dělat ještě něco víc? abych zhubla rychleji? Děkuji.

Petra - 28.06.2011 - 11:27 [ reagovat ]

Dobrý den. Mám dotaz na mé břicho. Nikdy se mi nepodařilo vyrýsovat bříško. Když mi bylo cca 17 závodně jsem boxovala a trénink 2x týdně byl velmi intenzivní, k tomu jsem se věnovala druholigově kuželkám, což též bylo 2 krát týdně a mimo tréninky jsem cvičila doma. Mé posilování se skládalo z protažení, 3x 100 sedů lehů, 3x 50 kliků, běhu, schodů a následného protažení. Takovýmto způsobem jsem cvičila zhruba 2 roky a poslední 3 rok jsem místo kuželek zahrnula silniční cyklistiku a spinning. Tělo jsem měla opravdu hezky vyrýsované, ale kámen úrazu byl v tom, že ať jsem dělala co jsem chtěla tak na bříšku nikdy buchtičky nebyly dokonce ani moc vyrýsované nebylo. Bylo hubené. Pocházím z obézní rodiny (matka 160 kg, otec 140 kg). Čím to, že ani takto intenzivní trénink mi nikdy nepřinesl chtěný efekt? Děkuji P.

Alena - 01.07.2011 - 15:12 [ reagovat ]

Dobrý den, jsem 6 týdnů po porodu (císařským řezem) a chci se zeptat, zda existují nějaké speciální cviky na stažení břicha. Spaní na břiše a stahovací pásy už mi nepomáhají a po císařském řezu nedoporučují žádné namáhavé cvičení, takže se bojím, že by mi vytáhlé břicho mohlo zůstat. Prosím poraďte mi jak na sobě zapracovat. Děkuji za odpověď

Ywa - 08.07.2011 - 11:34 [ reagovat ]

Zdravím,rozhodla jsem se začít se sebou něco dělat,jak píšou v článku.Je mi 33,měřím 173cm a vážím 95 kg.Mám tři děti,před otěhotněním jsem vážila 68 kg a myslela jsem si jak jsem tlustá,za to ted jsem nechutná.Cviky vyzkouším,upravím jídelníček,držte mi palce.Iva

kateřina - 24.08.2011 - 08:55 [ reagovat ]

Dobrý den,jsem 14 den po císaři,mohu cvičit podle Vaší sestavy na břicho ihned.,děkuji.

Zuzana - 26.09.2011 - 10:47 [ reagovat ]

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak úspěšně vytvarovat nohy? Mám nehezký tvar nohou a nejhorši je to v oblasti kolen. Začala jsem chodit na jumping, je to skělý druh cvičení. Snažím se navštěvovat cičení 3x týdně. Zájímá mě, zda nevadí, že se soustředím pouze na tento typ cvičení a zda je tedy možné si tímto sportem vytvarovat nohy a hýždě. Doma se 4 x týdně soustředím na břicho a paže. Moc děkuji za radu!

kristýna - 18.10.2011 - 22:15 [ reagovat ]

Dobrý den, Zaujaly mě vaše stránky na posilování bříška.Měřím 173cm a vážím 90kg a tak sem se rozhodla stím něco udělat a tak sem změnila jídelníček a začala cvičit na orbitreku ale potřebovala bych posílit to cvičení na břicho a na boky.Chtěla bych začit podle vašich rad a tak se chci zeptat když budu začínat kolik a jak dlouho mám cvičit serii nebo ty sklapovačky??Předem děkuju za odpověď.S pozdravem Kristýna

Pavla - 24.11.2011 - 20:45 [ reagovat ]

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli tyto cviky pomužou zhubnout nějaké to kilo?

Jan - 27.11.2011 - 20:06 [ reagovat ]

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak nejlépe a nejrychleji docílím tkz.Vánočky na břichu Děkuji S pozdravem Jan :)

Marky - 02.12.2011 - 22:57 [ reagovat ]

Dobrý den je mi 20. Měřím 172 cm a vážím cca 90 kg. Minulý rok jsem zhubla na 70, ale pak jsem si zlomila nohu a po sundání sádry jsem nesměla cvičit tudíž váha šla ihned nahoru, nevím co mám dělat, aby to šlo zase dolu. Tenkrát jsem cvičila pod vedením cvičitelky a měla jsem podle ní udělaný i jídelníček.

Elza - 21.12.2011 - 23:52 [ reagovat ]

Ahoj je mi 15let a nemám bohužel ploché bříško.. největší problém mám s dolní částí břicha.. měřím asi 159 a vážím 46kg nechci zase moc zhubnou jenom to břicho zpevnit. jaký cvik je nejučinější a nejrychlejší ? a za jak dlouho budu vidět změny na břiše

katka - 30.12.2011 - 22:44 [ reagovat ]

dobry den je mi 14 let a potrebovala bych se zeptat . Je to kolem me kamosky... Jeji 14 je tlusta kdyz to tak reknu...chci pro ni jen vse nejlepsi ma vysokou vahu na svuj vek neco kolem 70 kg .. Kazdy se ji smeje a ja ji chci neco doporucit .. Mohla by jste ji neco poradit prosim ? Ma i roztazenou kuzi jak byvà po porodu ma to o na rukou a na prsou.. Je to moc vazne? Jestly by jste nedoporucila treba i nakej jidelnicek.. Dekuji

Nat - 07.01.2012 - 23:18 [ reagovat ]

chtěla bych se jen zeptat mám silnější ruce a stehna a hodně široké boky a chtěla bych začít plavat pravidelně pomůže to ?? nebo mam vyzkoušet něco jiného mám 172 cm a vážim kolem 66 kg nebo tak nějak .

Stanislava Pohořalová - 15.01.2012 - 11:19 [ reagovat ]

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je mi 30 let a mám 2 roky po císařském řezu. Zůstalo mi vytahané břicho a vypadá to jako bych byla v 5. měsíci těhotenství. Navíc mám pupeční kýlu a podle lékařů mám rozjeté svaly do stran. Zkoušela jsem posilovací cviky na břicho, ale žádný výsledek to nepřineslo. Můžete mi prosím poradit, co by mi mohlo pomoci, kromě operace? Děkuji moc

Ondřej - 21.01.2012 - 18:20 [ reagovat ]

Dobrý den :) prosím vás jsem hubený a vysoký 63 kilo a 178 cm sílu mám a jsem maličko vyrýsovaný, až na břišní svalstvo (mam náznak na pekáč, ale buchty nikde :DDD)dělám gymnastiku a břišáky by se mi hodily :) chci se zeptat zda -li jsou tyto cviky na vyrýsování. Děkuji

Vinklerová Alena - 20.03.2012 - 10:40 [ reagovat ]

Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám břicho po operaci tedy od pupku dolů jizva,jaké cviky na zpevnění by byly nejvhodnější?

Daniel - 21.03.2012 - 19:42 [ reagovat ]

Dobrý den všichni! Je mi teprve 12 let, jsem nejmenší ze třídy a mám lehkou nadváhu. Měřím něco přes 145cm a mám kolem 50kg. Potřebuji poradit abych nabyl nějaké ty břišní svaly a svaly na rukou. Moc by mi to pomohlo. Rady, tipy a návod mi pište na email: dansvacha@email.cz Mějte se hezky, čau.

Eva - 01.04.2012 - 14:21 [ reagovat ]

Dobrý den, kvůli časovému a finančnímu omezení jsem jumping vyměnila za běh. Ráda bych se zeptala na cviky na břicho ve stoje, které by se daly provádět ihned po běhu-ještě při zahřátém těle. Domů je to daleko, takže varianta na podložce nepřipadá v úvahu. Děkuji za odpověď

Tereza - 07.04.2012 - 18:28 [ reagovat ]

Dobrý den, nabízím jednorázový vstup zdarma do nově otevřeného fitness na Praze 1. V případě zájmu pište na kopeckaterka@seznam.cz Hezký den, Tereza

Jana - 13.04.2012 - 22:40 [ reagovat ]

Dobrý den, po dlouhé době jsem opět začala cvičit, protože poslední rifle, které byly dobrý už mám taky problém zapnout. Snažím se cvičit na celé tělo, moc cviků si nepamatuju, tak mi tyto ukázky přijdou vhod, Na břicho jsem dělala jen 1 a 2 krok. Mám asi 5 kg navíc, a za měsíc jedu k moři. Každý cvik dělám 10x a celý cvičení se mi vejde do 20 minut, což mi připadá málo. Když jsem cvičila po obouch porodech (2004 a 2007) podle ukázky v časopise a přesného rozpisu, tak jsem za 3 měsíce měla svou původní postavu to jsem pokaždý nabrala 14 kg a porodem ztratila 4 kg, od té doby se časopis ztratil, tak bych potřebovala poradit, jak dosáhnu co nejdřív nějakých výsledků.

Míša - 14.04.2012 - 13:47 [ reagovat ]

dobrý den, jsem 3 týdny po císařském řezu, v těhotenství jsem nabrala 30 kilo, 10 už mám dole, ale 20 zbývá. Do ničeho se nevejdu:-( Je mi 28 let a mám teď při výšce 168cm 83 kilo, moje původní váha je 64kg. Celý život cvičím, před otěhotněním jsem předcvičovala bodystyling 2x týdně, běhala, bruslila, prostě všechno možné. Teď mi pohyb strašně chybí a nevím kdy můžu a s čím začít po císaři. Nechci to uspěchat a nějak si ublížit. Jizva se hojí, je to čím dál lepší a já zatím jen chodím na svižné procházky s kočárem. Nekojím, takže váha nejde tak rychle dolů, jak mi všichni říkali:-) Můžete mi prosím poradit jaké cviky můžu začít ještě v šestinedělí nebo hned po něm, jestli můžu začít třeba běhat nebo jezdit na inlinech? děkuju moc za jakoukoli radu:-)Míša

babú - 03.11.2014 - 15:23 [ reagovat ]

Ahoj chtěla bych se na něco zeptat ale , nevim jestly tomu budete moc rozumět... no ale, jdu k rovnou k věci jde o to že jsem začala cvičit v mích 13.letech. a akt dřela jsem se na to abych měla postavu fakt dobrou prostě úžasnou ale,jde o to že jsem přestala cvičit před 7-9 měsíci a chtěla jsem znovu začít tedy ještě furt chci ale, začala jsem kouřit,,,, a pít,,,, takže mi to moc nejde koupila jsem si všchny věci k tomu abych přestala kouřit cigarety ale, nejde to vubec to nejde! kolikrát kvůly tomu pláču... vše to začalo když jsem začla chodit ven s novíma přáteli a začalo to jít sprominutim do sraček..... takže jsem dříve vypadala fakt dobře cvičila jsem ráno ,dopoledne, večer každý den ale, už se ani nerozcvicim zacala jsem hodně jíst a více kouřit a neudělám ani 12 kliků což dříve jsem uvzládla vše dokonce jsem zvládala nejmín přes 50 kliků ale , už to nejde mužete mi pomoc abych se znovu dostala do formy? prosim ozvěte se mi na muj E-mail moc díky zatim ahoj.... :)

pavlanaprstkova @seznam.cz - 30.06.2015 - 20:53 [ reagovat ]

Dobrý večer . Chtěla bych poradit, je mi 34 a mám nadváhu, přitom moc nejim,ale málo piju. Chtěla bych shodit trošku břicho, ale hlavně zadek a stehna . Děkuji Pavla

Jitka Demeterova - 08.10.2015 - 22:28 [ reagovat ]

Važim asi kolem 53kg ale mam hrozně vytahane břicho a poraskane je to nepřijemne kdyš si vemu jiny a tryko tak mi vyleze špek hruza poraďte prosim něco děkuji

Lenka - 11.03.2016 - 20:59 [ reagovat ]

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak mohu účinně zhubnout nebo posílit dolní část břicha..Zkoušela jsem různé cviky ,ale výsledky žádné ...neznáte nějaký ,který mi pomůže?

Jitka - 18.08.2016 - 18:57 [ reagovat ]

Jsem v přechodu a potřebovala bych zhubnout děkuji za radu

Marek - 19.02.2017 - 14:38 [ reagovat ]

Dobry den chtel bych se zeptat jaky jsou cviky na boky ju panve

Sage Support Number - 19.12.2017 - 16:42 [ reagovat ]

Today we are living in the age of technology where support number are everywhere. As said, technology and accounting is being used by every single business. Seeing this, many companies have taken the benefit of this opportunity and has come out with support activities. Today people want to use software’s for accounts and to maintain their bookkeeping as they do not want to pay to their CA’s. But since these very people don’t know how to run these software’s thus they take the help of tech support experts. One such support is provided by sagesupportnumber.com. They have one of the finest support teams on the planet. Thus maintain your books and be happy always.

NEJČTENĚJŠÍ

Fyzioterapie Fitnessie

BAZAR

Halenka

Cena: 70 Kč Detail

Další inzeráty z bazaru

Z PORADNY

Poslední dotazy:

NOVINKY

PŘIPRAVUJEME


Bud fit - Copyright 2007 || odkazy